Tak poprawisz sylwetkę i wzmocnisz swoją psychikę. Ten trend to hit na TikToku

2022-07-01 11:54

Spacer, który łączy w sobie elementy ruchu i pozytywnego myślenia? To trend o nazwie „Hot Girl Walk”, który zdominował TikToka za sprawą instruktorki fitness, Mii Lind i zyskał aprobatę wśród uznanych naukowców. "Program ćwiczeń Mii może przynieść bardzo pozytywne korzyści psychiczne".

Szczęśliwa kobieta spaceruje słuchając muzyki
Autor: Getty Images

„Hot Girl Walk” to sposób na poprawę kondycji i podniesienie poczucia własnej wartości. Został stworzony podczas pandemii przez wpływową TikTokerkę Mię Lind, studentkę studiów licencjackich z komunikacji na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Eksperci twierdzą, że może to być skuteczny sposób na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego.

W formie 24: regularna aktywność może obniżyć ryzyko rozwoju lęku o prawie 60%

Zwykły spacer, niezwykłe efekty

Mia Lind chciała rozpocząć aktywny styl życia. Zdecydowała się na formę ruchu, jaką jest spacer, gdyż była to aktywność, która nie powodowała niechęci podczas jej wykonywania. Dodatkowo stwierdziła, że długie spacery mają w sobie „element medytacyjny”.

Mia zdała sobie jednak sprawę, że spacer jest stygmatyzowaną formą aktywności, ze względu na stosunkowo niski poziom ruchu i małą intensywność, w porównaniu do innych aktywnośc. Postanowiła jednak przełamać ten schemat i promować chodzenie na TikToku pod nazwą „Hot Girl Walk”.

Okazało się, że zwykły spacer może dawać spektakularne efekty.

Lind w swoim filmiku instruktażowym udostępniła zdjęcia ze swoją przemiana, jakiej dokonała dzięki chodzeniu. Okazuje się, że dzięki spacerom można naprawdę zmienić swoją sylwetkę, ale nie tylko. Spacerowanie ma być też formą relaksu i obudzenia w sobie motywacji.

"Sam spacer jest zaskakująco prosty. Spacerujesz od 2 do 4 mil dziennie przez około godzinę. Podczas spaceru słuchasz podnoszących na duchu podcastów lub muzyki" – tłumaczy TikTokerka.

„Hot Girl Walk” i jego wpływ na zdrowie i psychikę

"Liczy się to, co robisz podczas spaceru" - tłumaczy Mia. Możesz myśleć tylko o trzech rzeczach:

  • rzeczy, za które jesteś wdzięczny
  • twoje cele i sposób ich osiągnięcia
  • oraz to, jaki jesteś atrakcyjny

Następnie wyjaśnia, że ​​praktykujący „Hot Girl Walk” powinni unikać myślenia o dramacie w związku podczas spaceru. Jeśli zaczniesz o tym myśleć, Mia radzi zwiększyć głośność muzyki, aby zagłuszyć niepotrzebne myśli.

Najważniejszą częścią „Hot Girl Walk” jest jednak to, że nie kończy się on wraz z końcem spaceru.

„Bierzesz tę energię i nosisz ją przy sobie przez cały dzień” – mówi Lind.

Dr John Higgins, profesor medycyny w The McGovern Medical School na University of Texas, zauważył, że istnieje kilka potencjalnych korzyści dla zdrowia fizycznego, które mogą wynikać z „Hot Girl Walk”:

„Chodzenie od 2 do 4 mil (4 000-8 000 kroków) na godzinę to świetny sposób na osiągnięcie pożądanych 10 000 kroków dziennie (...). Wpozostałych godzinach dnia łatwo jest wykonać pozostałe 2000 kroków”.

Dr Higgins podkreślił również, że ćwiczenia na świeżym powietrzu pomogą wzmocnić kości poprzez zwiększenie produkcji witaminy D.

Ponadto powiedział, że słuchanie podnoszącej na duchu muzyki podczas ćwiczeń wiąże się z poprawą funkcji naczyń krwionośnych, co oznacza, że ​​może pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i zmniejszeniu ryzyka chorób serca.

Roxana Ehsani, dietetyk sportowy certyfikowany przez zarząd i rzecznik prasowy Akademii Żywienia i Dietetyki w krajowych mediach, wyjaśniła, że ​​istnieje również wiele korzyści dla zdrowia psychicznego.

„Wykonywanie ćwiczeń zwiększa poziom hormonów dobrego samopoczucia, znanych jako endorfiny, które mogą korzystnie wpływać na nastrój, zmniejszać niepokój, stres i zamartwianie się oraz ogólnie poprawiać zdrowie psychiczne” – powiedział Ehsani.

„Również angażowanie się w pozytywną rozmowę z samym sobą poprawi nastrój i poprawi ogólny stan zdrowia psychicznego” - dodaje.

„Nie ma wątpliwości, że elementy programu Mii poprawią zdrowie fizyczne i psychiczne” – powiedziała dr Melissa L. Bates, FAPS, profesor nadzwyczajny zdrowia i fizjologii człowieka, medycyny wewnętrznej i pediatrii na University of Iowa.