Szczepionka na Covid-19 obowiązkowa? Szumowski nie wie! A co myślą Polacy?

2020-06-19 13:55 Magda Mazurek

Czy szczepionka na Covid-19 powinna być obowiązkowa? Nie wie tego sam minister zdrowia Łukasz Szumowski. A ty co sądzisz? Powiedz nam.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział na antenie Radia WNET, że szczepionka przeciwko koronawirusowi powinna być refundowana przynajmniej w jakimś stopniu. W pierwszej kolejności powinna być dostępna dla osób z grupy wysokiego ryzyka.

- Jeśli tylko będzie, to kwestią tak naprawdę interesu społecznego jest to, by była dostępna dla wszystkich. Trudno jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy powinna być ona obowiązkowa. Decyzja w tej sprawie zapadnie, gdy dostępne będzie całe kompendium wiedzy na ten temat- powiedział.

Czytaj też: Ruszyły pierwsze w Europie testy na ludziach szczepionki na Covid-19

Minister zdrowia Łukasz Szumowski już wcześniej, w z Polsat News mówił, że szczepionka powinna być obowiązkowa. Oczywiście wtedy, kiedy będzie już przetestowana i w pełni bezpieczna. - Jeżeli szczepionka na Covid-19 będzie bezpieczna, to uważam, że powinna być obowiązkowa - powiedział Szumowski. 

A czy zdaniem ministra możliwe jest ponowne wprowadzenie restrykcji i obostrzeń? Szumowski jeszcze nie jest pewny, ale jego zdaniem nie ma szans na ponowny lock down. - Byłoby to niebezpieczne z punktu widzenia zdrowotnego, bo poumierałoby znacznie więcej osób na inne choroby niż na COVID-19 - skwitował.

Minister obawia się kolejnej fali epidemii. Przypuszcza, że może ona powrócić jesienią. Czy w związku z tym kolejny rok nauki dla uczniów będzie zdalny? Zobacz: Rok szkolny 2020/2021 - nadal zdalnie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE