Seniorzy nagrali piosenkę zachęcającą do szczepień. Robi furorę w internecie

2022-01-14 12:51

„Maryś, szczep się” to piosenka, która w ostatnich dniach podbija internet i spotyka się z ogromnym przyjęciem ze strony słuchaczy. Na ten nietypowy sposób na zachęcenie do szczepień wpadła gmina Juchnowiec Kościelny w woj. podlaskim.

Maryś, zaszczep się
Autor: YouTube, Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny

Piosenka „Maryś, zaszczep się” trafiła do sieci miesiąc temu i z dnia na dzień zyskuje na popularności. Obecnie jest hitem wśród hitów, który na koncie ma już 189 tys. wyświetleń, czyli można wywnioskować, że wpada w ucho.

Członkowie dwóch zespołów folklorystycznych „Koplanianki” z Koplan i „Srebrne Nutki” z Kleosina zachęcają do szczepień przeciw SARS-CoV-2, śpiewając: „Zaszczep się Marysiu, chroń swe życie młode, COVID zbiera żniwo, nie pyta o zgodę. (…) Nie czekaj Marysiu, długo nie czekaj, zaszczep się czym prędzej, nie zwlekaj, nie zwlekaj”. Kończą utwór apelem „mętlik w głowie duży, od tego gadania, trzeba się zaszczepić dość tego czekania”.

Badania kontrolne po COVID-19 – jakie wykonać?

Oryginalne podejście do tematu

Tekst tej piosenki napisała z „przymrużeniem oka” Danuta Ekman. Projekt został zrealizowany na zlecenie Gminy Juchnowiec Kościelny. "Chcieliśmy w oryginalny sposób podejść do tematu i kreatywnie wykorzystać fundusze" – czytamy wypowiedź wójta Krzysztofa Marcinowicza we wpisie zamieszczonym na Facebooku Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.

Wójt dodał, że „w czasach, kiedy z powodu ograniczeń pandemicznych nieorganizowane są przeglądy czy festiwale nasi seniorzy mogli spotkać się, pośpiewać, sprawdzić przed kamerą, a przy tym doskonale bawić". 

Wszyscy uczestnicy wyrazili gotowość do współpracy w ramach projektu. Według nich to była „super zabawa, przygoda i bardzo fajne doświadczenie”.

Sonda
Którą szczepionką chciałbyś się zaszczepić?