Rozgrywki sportowe wracają na stadiony i do telewizji. Zobacz, jakie emocje cię czekają!

2020-05-19 13:58 Małgorzata Wójcik

Okres posuchy dla polskich kibiców się kończy. Niedługo znów będą mogli zasiąść przed telewizorami i śledzić swoje ulubione rozgrywki sportowe. Co niedługo będzie można obejrzeć na płatnych kanałach sportowych i w telewizji publicznej?

Wraz z nadejściem pandemii wstrzymano wszystkie rozgrywki sportowe, jako imprezy masowe, stwarzające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Nic dziwnego, mecz w ramach Ligii Mistrzów między Atalantą Bergamo a Walencją został przez uznany przez WHO za imprezę, która doprowadziła do nagłego rozwoju pandemii – na meczu była obecna jedna trzecia mieszkańców Bergamo – które było jednym z miast najbardziej dotkniętych COVID-19.

Wstrzymanie rozgrywek sportowych było smutnym okresem dla wielu kibiców, którzy od lat śledzą zmagania sportowe osobiście lub za pośrednictwem telewizji. Na szczęście, wraz z poluzowaniami wprowadzanymi na całym świecie, powracają na antenę kolejne relacje sportowe. Wszystkie imprezy odbywać się będą przy pustych trybunach, w dziwnej dla sportowców i kibiców ciszy.

Co zobaczymy wkrótce w TV? 

Jakie rozgrywki sportowe zgromadzą wkrótce przed telewizorami polskich kibiców?

 •  Jako pierwsza 16 maja zaczęła grać Bundesliga. Mecze drużyn niemieckich oglądać można  na sportowych kanałach polskojęzycznych. 

 • W polskiej telewizji publicznej pokazywana będą niektóre mecze Ekstraklasy piłkarskiej. Całość rozgrywek śledzić można na płatnych kanałach sportowych. Nasze drużyny zaczną grać od 29 maja, a planowane zakończenie rozgrywek przewidywane jest do 19 lipca. 
   
 • Puchar Polski w piłce nożnej, a dokładnie jego faza ćwierćfinałowa rozpocznie się  26 maja. Rozgrywki dostępne będą w telewizji polskiej.

 • Premier League według dziennikarzy Independent zacznie grać być może już 1 czerwca, jeśli władze brytyjskie wydadzą taką zgodę.

 • Hiszpańska La liga miała zacząć zaraz po Anglikach, czyli 20 czerwca, jednak nie ma oficjalnych decyzji władz w tej sprawie.

 • Ruch zaczął się również poza boiskami piłkarskimi. Do telewizji wraca Formula 1. Pierwsze zawody - Grand Prix Austrii zapowiedziano na 1 – 5 lipca. Formułę 1 oglądać można na polskojęzycznych płatnych kanał sportowych.

 • Treningi zaczynają również polscy kolarze.  Wyścig dookoła Mazowsza transmitowany będzie przez telewizje publiczną w dniach  15-18 lipca.

 • Miłośnicy kolarstwa, którzy chcą kibicować innym zawodnikom, muszą jednak poczekać. Giro d’Italia czy inne wyścigi rozpoczną się najwcześniej w sierpniu. Kolarstwo wiąże się z bliskim kontaktem między zawodnikami, dlatego federacje zwlekają w podaniem ostatecznych terminów.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 6/2020
KOMENTARZE