Robert Stockinger pożegnał się z widzami. Znany prezenter traci głos

2022-11-05 9:00

"Czujni widzowie słyszeli, że od kilku tygodni tracę głos. Biorę się z wrogiem, czyli polipem krtani, za łby. Zobaczymy, kto kogo" - wiadomość tej treści zobaczyli na Instagramie fani Roberta Stockingera. Znany prezenter znika z telewizji na jakiś czas - musi zadbać o zdrowie.

Robert Stockinger z ojcem
Autor: https://www.instagram.com/rob_stocky/ Robert Stockinger traci głos

Robert Stockinger to jedyny syn aktora Tomasza Stockingera. Od dziewięciu lat związany jest z ekipą "Dzień Dobry TVN", gdzie obecnie pracuje jako reporter. Jak się okazuje, 32-latek cierpi na powszechną przypadłość ludzi pracujących głosem - polipa krtani.

Poradnik Zdrowie - Kiedy iść do laryngologa?

Znany prezenter angażuje się w akcje prozdrowotne

Robert Stockinger jest bardzo lubiany przez widzów, którzy cenią go między innymi za otwartość i poczucie humoru. Ostatnio zaangażował się w akcję #BadajJAJKA.

Jak napisał na Instagramie: "Jak przystało na absolwenta Stosunków Międzynarodowych UW wreszcie zostałem ambasadorem. Tyle, że zamiast na dyplomację postawiłem na coś dużo ważniejszego- zdrowie mężczyzn. Zostałem ambasadorem akcji #BadajJAJKA. Panowie, akcja jest poważna i weźmy sprawy w swoje ręce. Nie wystarczy o tym gadać. Naprawdę trzeba się badać." 

Jak dodał: "#BadajJAJKA to kampania Fundacji Kochasz Dopilnuj. Jej cel to profilaktyka raka jąder i prostaty. Akcja propaguje m.in. samobadanie jąder raz w miesiącu analogicznie do samokontroli piersi oraz regularne wizyty u urologa, ponieważ wcześnie wykryty rak jądra i rak prostaty to szansa na całkowite wyleczenie." - podkreślił. I dodał, że do akcji wciągnął również tatę "Ja z kolei wciągnąłem @tomek_stockinger, o którego zdrowie się troszczę ale przecież Dr. Lubicz na profilaktyce schorzeń zna się doskonale " - zażartował.

Teraz prezenter musi zmierzyć się z własnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego na jakiś czas znika z ekranu. O sytuacji poinformował fanów na InstaStories, publikując relację ze zdjęciem ze studia Dzień Dobry TVN. Jak napisał, dało się usłyszeć, że traci głos - przyczyną jest polip krtani.

Robert Stockinger podzielił się z fanami informacją o swojej chorobie
Autor: https://www.instagram.com/rob_stocky/

Czy polipy krtani są groźne?

Polip to bezbolesna narośl z miękkiej tkanki, pojawiająca się na błonach śluzowych. W przypadku krtani polipy najczęściej lokują się na fałdach głosowych (określanych również jako struny głosowe). Mogą mieć różną wielkość i kształt.

To zmiany nienowotworowe, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, nie można ich jednak lekceważyć - nieleczone mogą przekształcić się w poważniejsze zmiany, a uszkodzenie polipa może doprowadzić do silnego krwawienia.

Polipy krtani mogą objawiać się w nieprzyjemny sposób - to przede wszystkim drażniące uczucie ciała obcego w gardle, chrypka, pokasływanie a następnie męczący suchy kaszel, a w rzadkich przypadkach również duszności mogące utrudniać oddychanie i całkowita utrata głosu.

Charakterystycznym objawem polipów są również słyszalne zmiany w brzmieniu barwy głosu, który staje się niższy, a także załamywanie się głosu, co ma związek ze zmianą sposobu funkcjonowania krtani z powodu obecności polipa. Polipy krtani można usunąć tylko chirurgicznie, w większości przypadków w trybie tzw. chirurgii jednodniowej.