Piotr Kraśko szczerze o chorobie: "Nie byłem w stanie wyjść z domu"

2022-10-01 18:40

Piotr Kraśko miał ostatnio sporo na głowie. Dziennikarz zniknął z życia publicznego kilka miesięcy temu, gdy rozgłosu nabrały jego prywatne sprawy. Dotyczyły one nieskładania deklaracji podatkowej i prowadzenia auta bez uprawnień.

Piotr Kraśko
Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS

"Właściwie przestałem spać"

Kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie Piotra Kraśki za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Będzie musiał zapłacić 100 tys. zł kary, poniesie także koszty procesu. Odniósł się także do sprawy nieskładania deklaracji podatkowych i przyznał, że powinien włożyć więcej staranności w jej dopilnowanie. Dziennikarz w programie Dzień Dobry TVN przeprosił za swoje zachowanie. Przyznał także, że ostatnio miał problemy ze zdrowiem i to dlatego zniknął z mediów.

- Zaczęło się pół roku temu, nawet dalej, w grudniu, styczniu, kiedy właściwie przestałem spać. (...) Tak funkcjonowałem przez pół roku. Byli wtedy ludzie w pracy bardzo życzliwi, do dziś to doceniam, którzy mówili: "Piotr, może ty potrzebujesz pomocy" - powiedział Piotr Kraśko. 

Poradnik Zdrowie: depresja

Piotr Kraśko cierpi na depresję

Dziennikarz zrezygnował z pracy na czas terapii farmakologicznej.

- To było dla mnie naprawdę szokujące, byłem na wojnach, huraganach, trzęsieniach ziemi. (...) A tu nagle dopada cię taki lęk, który jest jak głaz, który cię gniecie. Nie wiesz o co chodzi, nie rozumiesz tej sytuacji. Przez 2 miesiące rozmawiałem z 6 osobami. Nie byłem w stanie wyjść z domu. Nie widziałem sensu życia w ogóle. Nie widziałem sensu swojego istnienia - przyznał.

Depresja jest chorobą śmiertelną, nie należy jej lekceważyć

Depresja to poważny problem zdrowotny, który dotyczy ogromnej części społeczeństwa. Objawia się obniżonym nastrojem, przygnębieniem, brakiem motywacji. Depresja potrafi skutecznie wyłączyć z codziennego funkcjonowania, nierzadko odbiera siły na to, aby wstać z łóżka. Depresję należy leczyć, jest ona bowiem tak samo poważną chorobą, jak inne schorzenia przewlekłe. 

Geriatryczna skala oceny depresji

Pytanie 1 z 30
Myśląc o całym swoim życiu, czy jest Pan(i) z niego zadowolony(a)?

Depresja - gdzie szukać pomocy?

Jeśli jesteś w kryzysie, możesz skorzystać z pomocy Telefonu Zaufania, dzwoniąc pod numer 116 111, gdzie dostępni są konsultanci, z którymi można porozmawiać o troskach i problemach. 

Jeśli objawy depresyjne utrzymują się dłużej, niż 10-14 dni, rozważ skorzystanie z pomocy psychologa, psychoterapeuty lub psychiatry.