Piknik prozdrowotny „Kraków Przeciw Otyłości”

2017-10-18 16:56

Kraków obchodzi Światowy Dzień Otyłości 2017 i z tej okazji zaprasza 22 października (niedziela) na piknik prozdrowotny pn. „Kraków Przeciw Otyłości”. Piknik odbędzie się na Placu Wolnica, w godz. 9.30 - 15.00. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych CHLO, a patronuje jej Poradnikzdrowie.pl.

Piknik prozdrowotny „Kraków Przeciw Otyłości”
Autor: Materiały prasowe

Chcecie dowiedzieć się wprost do specjalistów czym jest nadwaga, a czym choroba otyłości i jak się je leczy nowoczesnymi metodami, np. chirurgią bariatryczną? Chcecie sprawdzić w jakiej jesteście kondycji zdrowotnej, wykonać bezpłatnie podstawowe badania i od razu skonsultować je ze specjalistą? Wszystko to możecie zrobić w Krakowie, już w najbliższą niedzielę, 22 października, w godz. 9.30 - 15.00 na Placu Wolnica, podczas pikniku prozdrowotnego „Kraków Przeciw Otyłości 2017”.

Organizatorzy akcji zapraszają na m.in. badania diagnostyczne (masy i składu ciała, glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego i serca – EKG), konsultacje z dietetykami i psychologami, a także pokazy pierwszej pomocy, tańca towarzyskiego, zumby i walk karate. Na najmłodszych piknikowiczów czekają takie atrakcje jak balonowe zoo i animatorzy z ciekawymi zabawami edukacyjnymi.

Podczas pikniku będzie można także spotkać osoby chore na otyłość, którym udało się schudnąć, czyli zredukować masę ciała dzięki operacjom bariatrycznym. Chętnie opowiedzą o swoich doświadczeniach z walki z otyłością, przygotowaniach do operacji i życiu po niej. Znajdziecie ich w namiocie organizatora akcji: Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO oraz innych organizacji pozarządowych: Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA i Stowarzyszenia Osób Chorych na Otyłość MAXIMUS. Tam też dowiecie się jak działają organizacje i jakiej pomocy udzielają.

Podczas pikniku "Kraków Przeciw Otyłości 2017" odbędzie się także debata ( o godz. 11.30 i 13.30) z udziałem specjalistów zajmujących się leczeniem otyłości i schorzeń, które są jej powikłaniami - np. cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, chorób serca. W debacie wezmą udział: prof. dr hab. med. Andrzej Budzyński – specjalista chirurg, dr n. med. Piotr Major – chirurg, dr n med. Artur Pietrucha - kardiolog, lek. med. Grzegorz Młyński - internista, mgr Agnieszka Węgiel - psycholog, mgr Bożena Pawłowska - dietetyk oraz Magdalena Gajda - Prezes Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA i Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość w Polsce.

Na piknik "Kraków Przeciw Otyłości 2017" serdecznie zaprasza Patron Medialny akcji - Poradnikzdrowie.pl!

Ważne

Poradnikzdrowie.pl wspiera bezpieczne leczenie i godne życie osób chorych na otyłość.
Ten artykuł nie zawiera treści dyskryminujących i stygmatyzujących osoby chore na otyłość.