Opolskie: 103-latka wyleczona z koronawirusa dziś opuści szpital

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, szpitalne mury prawdopodobnie opuści dziś najstarsza Polka wyleczona z koronawirusa. To 103-letnia mieszkanka Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach, którą leczono w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Licząca 103 lata kobieta została przywieziona do szpitala monoprofilowego 20 kwietnia z Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach. Jej stan zdrowia ocenia się jako dobry. W rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor szpitala Jarosław Kończyło poinformował, że pacjentka przeszła chorobę stosunkowo łagodnie. W niedzielę do szpitala dotarły wyniki powtórzonego testu na koronawirusa - podobnie jak poprzednie, był negatywny. Tym samym 103 latka została uznana za ozdrowieńca.

To najstarsza w Polsce i jedna z najstarszych na świecie osób, które wyzdrowiały z Covid-19. Dwa tygodnie temu ze szpitala w hiszpańskiej La Linea wyszła 106 letnia Ana del Valle, która  pokonała również inną pandemię - przed ponad stu laty mieszkanka Andaluzji przetrwała grypę hiszpańską, która dziesiątkowała Europę.

W ubiegłym tygodniu natomiast zakażenie koronawirusem pokonała 113 letnia Maria Branyas, najstarsza mieszkanka Hiszpanii. To również kolejna mieszkanka tego kraju, która przeżyła dwie pandemie.

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie dobrze": Roboty w walce z koronawirusem

Polecamy także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE