Odwiedź Bulwary Wiślane w najbliższy weekend - sprawdź dlaczego!

2019-07-18 13:22

Najbliższy weekend na Bulwarach Wiślanych w Warszawie przebiegnie pod hasłem: "Weekend z pasją". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Odwiedź Bulwary Wiślane w najbliższy weekend - sprawdź dlaczego!
Autor: materiały prasowe

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Sobota

12:00-17:00 - Scena i tarasy przy scenie warsztaty z eko-recyklingu prowadzone przez Fundację Chlorofil

Fundacja Chlorofil to organizacja pozarządowa, której celem statutowym jest edukacja ekologiczna.

W programie:

- Filcowe szaleństwa – recykling resztek krawieckich

- Maski opery chińskiej – recykling papieru biurowego

Sobota i niedziela

12:00-20:00 BARKA KURIER - Weekend pełen pasji z Pepsi

Dla tych, którzy kochają robić, nie tylko gadać, przygotowaliśmy dwa dni wypełnione warsztatami. Na nadwiślańskich Bulwarach każdy znajdzie coś dla siebie!

20 lipca wpadajcie na spotkanie z Jessicą Mercedes, która pomoże Wam w customizacji ubrań. Motyw przewodni: New York/Brooklyn i customizacje w stylu 90s.

Uwaga - na warsztaty jest jedynie 60 miejsc. Osoby, które nie zdążą zapisać się na warsztaty z Jessicą, będą mogły skorzystać z porad CE.ZAR'a, u którego będzie dostępnych również 60 miejsc. Kolejne tury zaczynają się o pełnych godzinach. Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą jeansowe ciuchy do przerobienia!

21 lipca nad Wisłą pojawią się Gimper oraz Dezy. Stańcie do rywalizacji z Gimperem w Retro Games, żeby sprawdzić, czy prowadzący najpopularniejszy internetowy talk show w Polsce, nie zapomniał jak wygrywać.

Umiecie grać i macie ulubiony instrument? Bierzcie go na spotkanie z Dezym! Muzyk zaprasza do wspólnego grania - podczas live jam session pomożecie mu stworzyć utwór. A jeżeli nigdy nie mieliście instrumentu w rękach, to nie problem! Przygotujemy dla Was zestaw, na którym będziecie mogli zagrać nawet nieprzygotowani. Kto wie, może na Bulwarach zrodzi się nowa gwiazda estrady? 

Pamiętajcie, że możecie być z nami nad Wisłą przez cały dzień! Oprócz influencerów będzie czekała na Was strefa czilu z leżakami i zimną Pepsi, a przy okazji będziecie mogli podjąć Wyzwanie Smaku Pepsi, żeby sprawdzić, który napój lubicie najbardziej!

Rozkład jazdy:

Start o 12:00!

20 lipca - warsztaty z CE.ZAR'ym - 12:00-14:00 oraz 18:00-20:00

20 lipca - strefa fashion z Jessicą Mercedes – 14:00 - 18:00

21 lipca - strefa gaming z Gimperem - 12:00 - 16:00

21 lipca - strefa jam session z Dezym - 16:00 - 20:00

12:00-17:00 Tarasy przy scenie - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów Parku Rozrywki Julinek

11:00-12:00 SCENA - ZDROFITowanie nad Wisłą czyli cykliczne zajęcia Fitness

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili!

Wystawa plenerowa Lasów Państwowych pt. WISŁA – DRZWI DO LASU

Jest to wystawa prezentująca trwające od stuleci współzależności pomiędzy królową polskich rzek, lasami i ludźmi.

Wystawa ukazuje Wisłę i lasy, jako dwa podmioty będące wspólnym mianownikiem dla potrzeb i interesów ludzi oraz miejsca o szczególnym znaczeniu dla środowiska naturalnego.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak długo korzystano z najdłuższego w Europie drewnianego mostu (wybudowanego na Wiśle), czym jest polski heban z Wisły lub, jak monstrualne rozmiary potrafią osiągnąć rośliny runa leśnego w nadwiślańskich lasach – koniecznie przyjdźcie nad Wisłę.

"Wisła – drzwi do lasu" to zbiór plansz, które w prosty i jednoznaczny sposób tłumaczą gospodarczą, przyrodniczą i społeczną funkcję lasu, jako fundamenty zrównoważonego i odpowiedzialnego gospodarowania środowiskiem naturalnym.

Zrozumienie ogromu (często sprzecznych) potrzeb społecznych, które każdego dnia zaspokajają lasy, przy jednoczesnym ukazaniu wody, jako niezbędnego i niezastępowalnego środka warunkującego życie i rozwój ekosystemów leśnych to główne przesłanie, które niesie nadwiślańska wystawa.

Koncepcja wystawy: Bartłomiej Barański, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Współpraca: Joanna Mielczarczyk, Marcin Scelina

Projekt graficzny: PREZENTIKA.pl

Druk: ARTIGRAF Tomasz Fijałkowski