Odmrażanie gospodarki tylko w niektórych regionach! Polska podzielona!

2020-05-09 13:42

Minister zdrowia Łukasz Szumowski monitoruje aktualną sytuację w kraju i zastanawia się nad odmrażaniem gospodarki tylko w tych rejonach, w których sytuacja jest stabilna! Oznacza to podzielenie kraju.

Koronawirus w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Getty Images

- Zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk zakażenia koronawirusem na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości luzowania obostrzeń związanych z epidemią, czy w całej Polsce te działania będą takie same - powiedział w sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Polecamy: Salony fryzjerskie i kosmetyczne - kiedy otwarcie?

Te rozważania są umotywowane sytuacją w kraju. - Są regiony w Polsce, które mają bardzo wysoką liczbę zachorowań, są regiony, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności; przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości czy w całej Polsce te działania będą takie same - podkreślił Szumowski.

- Musimy przyglądać się, czy poprzednie luzowania nie wpłynęły drastycznie na wzrost zachorowań - dowiedzieliśmy się - Termin 18 maja jest cały czas (aktualny) jako ten termin przewidywany, a czy on się sprawdzi, to po weekendzie będziemy informowali. Chcielibyśmy, żeby - w reżimie sanitarnym oczywiście - gastronomia i ewentualnie usługi powoli odmrażać - stwierdził Szumowski.

Polecamy: Jak z maseczki jednorazowej zrobić wielorazową? TO DZIAŁA i jest bezpieczne

Sonda
Powiedz nam:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki