Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. „Dusi się i bardzo schudł”

2024-06-18 12:49

Stan Zbigniewa Ziobry, który walczy z rakiem przełyku, pogarsza się. Takie informacje przekazał mediom Jacek Ozdoba – polityk PiS i nowo wybrany europoseł. Czy w związku z tym Zbigniew Ziobro będzie mógł zeznawać ws. Pegasusa?

Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. „Dusi się i bardzo schudł”
Autor: ARTUR HOJNY / SE Nowe informacje o stanie zdrowia Zbigniewa Ziobry. „Dusi się i bardzo schudł”

Zbigniew Ziobro "dusi się"

Zgodnie z informacjami Jacka Ozdoby „On [Zbigniew Ziobro – red.] się dusi, jak mówi”. Poza tym, jak relacjonował partyjny kolega Ziobry, „Jak widziałem pana ministra jakiś czas temu, to bardzo schudł. (…) Widać, że jest w bardzo zaawansowanym stanie choroby”. Przypomnijmy, że Zbigniew Ziobro od miesięcy walczy z rakiem przełyku

GIERTYCH ROZLICZY LUDZI ZIOBRY? GRUCA: TO JEST ORDYNARNY WAŁ!

Zbigniew Ziobro przyznawał, że ma złe rokowania 

Zbigniew Ziobro nie ukrywał w wywiadach, że stan jego zdrowia nie jest dobry, a rokowania – niepomyślne. „Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci” - podkreślał Ziobro w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu. Synowie Zbigniewa Ziobry i jego żony, Patrycji Koteckiej, to wciąż mali chłopcy – starszy Jan ma 13 lat, młodszy Andrzej zaledwie 9.

CZYTAJ TEŻ: Zbigniew Ziobro zdradził szczegóły walki z chorobą. Mówił o ogromnym bólu

Zbigniew Ziobro wyjaśnił też, że choroba rozwijała się długo, dając niecharakterystyczne symptomy, przez co diagnozę usłyszał, gdy rak był już w zaawansowanym stadium.

„Kiedy bolało mnie pod mostkiem, to robiłem badanie pod kątem zawału. Kiedy nad wątrobą, to myślałem, że jest to skutek hektolitrów wypitej kawy. Kiedy odczuwałem bóle z tyłu pleców, to badałem nerki” – wyliczał w wywiadzie były minister.

Zbigniew Ziobro - leczony w Lublinie, operowany w Brukseli

Ziobro przechodził w Lublinie leczenie, po którym operowany był w Brukseli. Jak sam informował, wybór miejsca leczenia poza granicami kraju był nieprzypadkowy.

To efekt sytuacji, w jakiej znaleźli się lubelscy lekarze, którzy mieli spotykać się z hejtem z powodu sprawowania opieki medycznej nad Ziobrą. Pojawiały się nawet insynuacje, że choroba Zbigniewa Ziobry została wymyślona, aby mógł on uniknąć odpowiedzialności prawnej po zmianie władzy.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Ziobro nie chciał być operowany w Polsce. Wyjaśnił, dlaczego wolał wyjechać

Komisja śledcza czeka na przesłuchanie Ziobry

Ziobro ma się stawić 1 lipca na przesłuchaniu. Zdaniem członków komisji śledczej, choroba nie powinna stanąć na przeszkodzie w stawiennictwie.

Powołano się m.in. na fakt, iż wezwanie przekazano z należytym wyprzedzeniem, a w razie potrzeby przesłuchanie może odbyć się w miejscu odpowiednim dla stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry.

Zwrócono też uwagę na fakt, że w wystąpieniach telewizyjnych zachrypnięty Ziobro był w stanie przemawiać, co można uznać za dowód faktu, iż może też zeznawać. 

CZYTAJ TEŻ: Zbigniew Ziobro pokazał się publicznie. Jak wygląda schorowany były minister?

Sam Ziobro w wywiadach informował, że przed nim kolejna operacja. Apelował też, aby nie lekceważyć stanu zdrowia i dbać o profilaktykę.

„Każdy niepokojący sygnał konsultujcie z lekarzami. Nie zaniedbujcie tego. Zdrowie jest po prostu ważniejsze od kariery, prestiżu czy zarabiania pieniędzy” – podkreślił były minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki