Michał Koterski szczerze o chorobie: "Krok po kroku cię zniszczy". Aktor świętuje 8. rok trzeźwości

2022-12-08 9:40

Michał Koterski poinformował o niezwykle ważnej dla niego rocznicy. Kilka dni temu aktor przyznał, że udało mu się wytrwać 8 lat w trzeźwości. Koterski zerwał ze wszystkimi nałogami i dziś podkreśla, jak wiele dobrego wydarzyło się w jego życiu w ciągu tych kilku lat.

Michał Koterski szczerze o chorobie Krok po kroku cię zniszczy. Aktor świętuje 8. rok trzeźwości
Autor: Instagram Michał Koterski szczerze o chorobie Krok po kroku cię zniszczy. Aktor świętuje 8. rok trzeźwości

Wyznanie Michała Koterskiego spotkało się z ciepłym przyjęciem. Znani znajomi gratulowali mu sukcesu. Słowa wsparcia wyrażali także internauci, którzy są pod wrażeniem zmian, jakie wprowadził w swoje życie aktor.

Aktor zerwał z nałogami

Michał Koterski nie ukrywa, że zerwanie z uzależnieniami sprawiło, że "urodził się na nowo". Aktor wyjaśnił, że 8-letnia abstynencja dotyczyła wszystkich substancji zmieniających świadomość, czyli alkoholu, narkotyków, leków itp. Koterski podkreśla: "Mogę z ręką na sercu z pełna świadomością i poczuciem powiedzieć, że to były i są najpiękniejsze i najwspanialsze lata mojego życia".

Aktor zwrócił się do swojego wieloletniego przyjaciela, który z okazji nietypowej rocznicy, postanowił sprawić Michałowi przyjemność i uczcić ten ważny dla niego dzień. Michał podkreślił, że zawsze mógł liczyć na pomoc i wsparcie bliskiego kolegi.

- Był ze mną na dobre i na złe, kiedy osiągałem sukcesy, byłem znany, lubiany i poklepywany, "lśniłem" na ekranach kin i telewizorów i wszyscy chcieli ogrzać się w blasku mojej popularności - napisał.

Czy alkohol jest przyczyną raka?

"Jestem trzeźwym, szczęśliwym człowiekiem"

Aktor w swoim wpisie odniósł się także do trudnych momentów swojego życia, w których zmagał się m. in. z alkoholizmem. - Taka właśnie jest ta choroba, że niezależnie od tego, jak wspaniałym silnym byś był człowiekiem, ona krok po kroku cię zniszczy i zabierze wszystko, co kochasz, wszystko, na czym Ci zależy, wszystko, co ma jakaś wartość i sprowadzi na samo dno – podkreślił.

Michał przyznał, że okres trzeźwości był najlepszym czasem w jego życiu. - Jestem trzeźwym, szczęśliwym człowiekiem, który spełnił swoje największe marzenia – napisał.

Podkreślił także, jak bardzo jest wdzięczny za to, co udało mu się osiągnąć po zerwaniu z nałogami i za wartościowych ludzi, którymi się otacza. - Dzisiaj mówię także i Tobie, wszystko w życiu jest możliwe – dodał.