Mała dziewczynka cierpi na syndrom wilkołaka. Dzięki tiktokerce usłyszał o niej świat

2022-10-05 11:40

Tiktokerka Rabiatul Adawiyah Samad poznała podczas wizyty w placówce medycznej małą Missclyen, która cierpi na hipertrichozę tzw. syndrom wilkołaka. Kobieta udostępnia teraz za pośrednictwem mediów społecznościowych filmiki z dziewczynką. Próbuje w ten sposób przełamać tabu związane z tą rzadką chorobą genetyczną.

 Missclyen
Autor: TikTok

Rabiatul Adawiyah Samad pokazała na swoim profilu na popularnej platformie multimedialnej TikTok wyjątkową dziewczynkę o imieniu Missclyen. Ma ona twarz pokrytą gęstą szczeciną i spoza niej widać wyłącznie duże oczy. Kobieta poznała dziecko przypadkiem podczas wizyty w placówce medycznej. Od tego momentu wywiązała się między nimi nić sympatii.

Ta dziewczynka cierpi na syndrom wilkołaka

O małej Missclyen mówią "człowiek wilkołak", ponieważ cierpi na hipertrichozę (inaczej zespół Ambras). To dość rzadkie zaburzenie genetyczne, które charakteryzuje się nadmiernym owłosieniem. Występuje ono na różnych częściach ciała, również na twarzy. Ta choroba dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jej pierwsze przypadki zostały opisane już w XVII wieku – prawdopodobnie występowały już dużo wcześniej. Na razie od średniowiecza udokumentowano 50 przypadków występowania hipertrichozy.

Bywa też, że u dzieci z hipertrichozą mogą pojawić się problemy z kręgosłupem, wady słuchu lub niewielkie deformacje w obrębie twarzy. Poza obfitym owłosieniem mała dziewczynka jest zdrowa i rozwija się prawidłowo.

Nagrania z Missclyen, które młoda tiktokerka udostępnia w sieci, cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników. Rabiatul Adawiyah Samad chce w ten sposób przełamać tabu związane z hipertrichozą i oswoić ludzi z wyjątkowym wyglądem dziewczynki. Podkreśla, że zależy jej na zwiększaniu świadomości na temat tej choroby genetycznej.

Tym bardziej że rodzice dziewczynki dali jej zielone światło na tego typu działania. Poza tym sami opowiedzieli na łamach wielu gazet zagranicznych o niezwykle rzadkiej przypadłości swojej córki. W rozmowie wyznali, że Missclyen wygląda tak od urodzenia. Gdy pierwszy raz zobaczyła ją dyżurna pielęgniarka, po prostu zemdlała. Lekarze nie wiedzieli, co jest przyczyną tej choroby. Malutka w wieku dwóch miesięcy musiała przejść poważną operację, ponieważ tuż po porodzie zauważano, że pod jej owłosieniem kryje się brak nozdrzy. 

Tiktokerka, publikując nagrania, często korzysta z opcji wyłączenia komentarzy, aby uchronić malutką przed negatywnymi opiniami na jej temat.