Ma 27 lat i jest dziewicą. Opowiedziała, jak potraktował ją ginekolog

2023-01-17 13:19

27-letnia TikTokerka opowiedziała o swojej feralnej wizycie u ginekologa. W nagraniu udostępnionym za pośrednictwem mediów społecznościowych odegrała scenkę, by pokazać internautkom reakcję lekarza na wiadomość o tym, że nigdy nie współżyła. "Dlatego tam nigdy już nie wrócę" – stwierdziła młoda kobieta.

Alex
Autor: Instagram Ma 27 lat i jest dziewicą. Opowiedziała, jak potraktował ją ginekolog

Młoda TikTokerka Alex, znana pod nickiem alex.boe.balex, postanowiła podzielić się z internautkami szczegółami swojej ostatniej wizyty w przychodni. 27-letnia mieszkanka Nowego Jorku zgłosiła się do ginekologa, aby wykonać badanie cytologiczne, pozwalające wykryć zmiany, które zaszły w obrębie szyjki macicy, nawet w bardzo wczesnej fazie.

Poradnik Zdrowie: nowotwory ginekologiczne

Stanęła w ogniu pytań podczas wizyty u ginekologa

Podczas wywiadu lekarskiego sprawa nieco się skomplikowała. Lekarz zadał 27-latce następujące pytania: "Czy jesteś aktywna seksualnie? Czy kiedykolwiek byłaś aktywna seksualnie? Czy stosujesz antykoncepcję hormonalną?" Alex odpowiedziała na nie przecząco.  

Ginekolog był dość mocny zdziwiony tym, że kobieta nigdy nie współżyła. "Dlaczego?" – dopytał lekarz, co wprawiło w osłupienie młodą TikTokerkę. Zaczął bardziej zgłębiać temat: "Masz 27 lat, tak? Może jest jakiś powód, dla którego jeszcze tego nie robiłaś? Chciałabyś o tym porozmawiać? Może to z powodu antykoncepcji".

Zestresowana Alex próbowała w jakiś sposób wyjść z tej krępującej dla niej sytuacji. Ucięła wszystkie pytania i powiedziała wprost, że chciała zrobić cytologię, aby mieć ją już z głowy. Nie przyszła do ginekologa, aby opowiadać mu o powodach zachowania swojego dziewictwa.

Kobiety o trudnych doświadczeniach w gabinetach

Ta rozmowa z lekarzem okazała się dla Alex traumą. Młoda kobieta skwitowała, że "nigdy tam nie wróci". Jej krótkie wideo wywołało poruszenie wśród internautek. W komentarzach niejedna młoda kobieta opisała swoje przykre doświadczenia związane z wizytą u ginekologa.

"Za każdym razem, gdy idę, próbują mnie namówić do antykoncepcji. Jestem lesbijką, gdybym zaszła w ciąże, byłby to dosłowny cud" – napisała jedna z użytkowniczek TikToka.

"Gdy miałam 18 lat i miałam tę rozmowę, lekarz zapytał się sześć razy o moją aktywność seksualną, jakby mi nie wierzył, że mówię prawdę" – wspomina inna.

"Przeżyłam ostatnio to samo. To dla mnie kwestia związana z wiarą, ale lekarze wciąż tego nie rozumieją" – czytamy w następnym komentarzu.

"Mój lekarz ginekolog też mi nie wierzył, powiedział coś w stylu: ok, ale pamiętaj, że okłamywanie mnie może nieść za sobą konsekwencje" – zdradziła kolejna.

Niektóre internautki jednak zarzuciły 27-latce, że jej wizyta u ginekologa była bez sensu. Niestety w komentarzach kobiety powoływały się na powszechnie krążący mit, że w przypadku braku kontaktów seksualnych nie jest konieczne wykonanie cytologii. Alex nie zostawiała tego typu "rad" bez odpowiedzi. Wyjaśniła, że po 25. roku życia konieczne jest sprawdzenie stanu szyjki macicy, nawet u tych pacjentek, które nie są i nie były aktywne seksualnie.