Lot w kosmos przełożony! Kolejna próba startu: sobota

2020-05-28 6:52 Magda Mazurek

Kapsuła, która miała wynieść w kosmos dwóch astronautów nie wystartowała w środę. Lot w kosmos przełożono na sobotę. Czy i tym razem warunki będą na tyle sprzyjające, że Polacy będą mogli obserwować lot?

Z powodu niesprzyjającej pogody start amerykańskiej rakiety Falcon 9 nie odbył się zgodnie z planem, tj. w środę 27 maja o godzinie 22:33 czasu polskiego. Taką decyzję podjęto zaledwie 17 minut przed planowanym startem. Powód? Niesprzyjająca pogoda. Na szczęście to jedyny powód, kapsuła wszelkie testy bezpieczeństwa przeszła pomyślnie. 

- Nie będzie dziś startu - bezpieczeństwo naszej załogi, astronauty Hurleya i astronauty Behnken, jest naszym najwyższym priorytetem - napisał na Twitterze szef NASA Jim Bridenstine.

Start rakiety ma miejsce z Florydy, a dokładnie z Przylądka Canaveral na Florydzie. Kolejna data: sobota, 21.22 czasu polskiego. Terminy rezerwowe to niedziela oraz poniedziałek.

Polecamy: Złapiesz koronawirusa na Cyprze? Zapłacą ci!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE