Lek bez zamiennika niedostępny w aptekach. Pacjenci chorujący na serce mają problem

2022-06-21 9:11

Wyczerpał się już zapas leku w hurtowni farmaceutycznej i nie przewiduje się nowych dostaw – taką informację otrzymują pacjenci poszukujący jednego z ważnych leków. Atenolol Sanofi 50 jest stosowany w leczeniu chorób układu krążenia. Lek nie ma zamiennika, więc dla wielu osób oznacza to zmianę leczenia.

tabletki
Autor: Getty Images

Producent preparatu poinformował, że sprzedaż leku została zakończona w marcu br. Obecnie zapasy Atenolol Sanofi 50 są już wyczerpane, a nowe dostawy nieprzewidywane – informuje portal gdziepolek.pl. Lek nie posiada dostępnego zamiennika, więc pacjenci, którzy go przyjmują, muszę zmienić sposób leczenia.

Atenolol Sanofi 50 – co to za lek?

Atenolol Sanofi 50 należy do grupy beta-blokerów. Stosowanie preparatu powoduje zmniejszenie częstotliwości rytmu serca oraz siły jego skurczu. Lek obniża także ciśnienie tętnicze krwi.

Substancją czynną preparatu jest atenolol. Sanofi 50 stosuje się w leczeniu chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, zawał serca i dławica piersiowa. Lek ma postać tabletek.

Poradnik Zdrowie: arytmia serca

Brak dostępnego zamiennika

Atenolol Sanofi 50 nie ma dostępnego zamiennika. To znaczy, że pacjenci, którzy go przyjmują, muszą skonsultować się z lekarzem. Konieczna może okazać się zmiana sposobu leczenia – ostrzegają eksperci.