Lech Wałęsa po raz kolejny trafił do szpitala. "Znowu mnie trafiło"

2024-04-13 16:32

Lech Wałęsa za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych podzielił się informacją, że po raz kolejny trafił do szpitala. Postowi towarzyszyło zdjęcie byłego prezydenta na szpitalnym łóżku. Jego powtarzające się hospitalizacje budzą niepokój u ludzi.

Lech Wałęsa znowu trafił do szpitala. Znowu mnie trafiło
Autor: fot. Facebook/Lech Wałęsa Lech Wałęsa w szpitalu

Lech Wałęsa znowu trafił do szpitala. Internauci są zaniepokojeni

Były prezydent Polski w tym roku będzie obchodził swoje 81 urodziny. Niestety, nie od dziś zmaga się z wieloma kłopotami zdrowotnymi. Z tego co wiadomo Lech Wałęsa ma problemy kardiologiczne, choruje na cukrzyce i ma wszczepiony rozrusznik serca. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas ląduje w szpitalu. Na przykład w grudniu ubiegłego roku został hospitalizowany kiedy zaraził się COVID-19. Na szczęście współzałożyciel ruchu związkowego "Solidarność" nie miał żadnych komplikacji i szybko mógł wrócić do domu. Nie trwało to długo, zanim z powrotem rzucił się w wir pracy. 

Teraz były prezydent Polski po raz kolejny został przyjęty na oddział szpitalny, o czym poinformował za pomocą swojego konta na serwisie Facebook. Dodał on zdjęcie, jak leży w piżamie na szpitalnym łóżku i jest podpięty do aparatury monitorującej pracę jego sera. W opisie do fotografii napisał:

Znowu mnie trafiło

Pod tym postem wręcz zaroiło się od komentarzy. Internauci są zaniepokojeniu stanem zdrowia byłego prezydenta i życzą mu szybkiego wyzdrowienia. Jeden z internautów napisał, że może serce Lecha Wałęsy upomina się o odrobinę odpoczynku od ciągłego wiru pracy. Były prezydent nie zdradził jednak czy pobyt w szpitalu jest planowy, czy może jednak odpowiedzialny za to jest pogarszający się stan zdrowia.

Politycy Od Kuchni - Lech Wałęsa

Historia medyczna Lecha Wałęsy. Nie po raz pierwszy był hospitalizowany

Lech Wałęsa nie ukrywał problemów zdrowotnych, z którymi się mierzy. Były prezydent ma kilka poważnych schorzeń, które muszą być kontrolowane. Niemal 20 lat temu zdiagnozowana została u niego cukrzyca typu 2. W 2021 roku wylądował w szpitalu z powodu stopy cukrzycowej, która jest poważnym powikłaniem, które może grozić nawet amputacją kończyny. Na szczęście lekarze byli w stanie opanować sytuację.

Zespół stopy cukrzycowej definiowany jest jako infekcja owrzodzenie lub zniszczenie głębokich tkanek stopy z obecnością cech niedokrwienia, lub neuropatii u chorego. Jest powikłaniem cukrzycy typu 1 lub typu 2. Wystąpieniu może sprzyjać niestosowanie się do diety z niskim indeksem glikemicznym, nieprzyjmowanie leków, zbyt wysokie stężenie cukru we krwi oraz urazy w obrębie stopy.

W 2008 roku Lech Wałęsa przeszedł operację wszczepienia rozrusznika serca. Po zabiegu opowiedział, że przed nim nie mógł wejść nawet na pierwsze piętro bez męczenia się, po nim jednak czuł się znacząco lepiej. 

W październiku 2023 roku prezydent również wylądował na sali szpitalnej. Według Marka Kaczmara, asystenta byłego prezydenta, miało to związek z "szeroko rozumianymi badaniami kontrolnymi".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki