Lech Wałęsa w szpitalu. Sekretarz prezydenta: "podłączony jest do aparatury medycznej"

2023-12-05 20:27

We wtorek 5 grudnia Lech Wałęsa trafił do gdańskiego szpitala. Jak poinformował sekretarz b. prezydenta Marek Kaczmar, sprawa jest poważna, Prezydent przechodzi ciężko covid. Podłączony jest do aparatury medycznej.

Lech Wałęsa w szpitalu. Sekretarz prezydenta: podłączony jest do aparatury medycznej
Autor: https://www.facebook.com/lechwalesa

"Byliśmy w sanatorium w Ustce i prezydent gorzej się poczuł" - relacjonował dla Polskiej Agencji Prasowej sekretarz byłego prezydenta, Dodał, że Lech Wałęsa jest otoczony troskliwą, profesjonalną opieką.

Politycy Od Kuchni - Lech Wałęsa

Problemy ze zdrowiem już od października

To nie pierwsze doniesienia o poważniejszych problemach zdrowotnych Lecha Wałęsy w ostatnim czasie. Prezydent już w październiku informował o pobycie w szpitalu. Wówczas jednak nie podano przyczyny hospitalizacji.

Nie wiemy, który wariant koronawirusa zaatakował Lecha Wałęsę. Chociaż co do zasady przebieg choroby COVID-19 w tym sezonie u większości pacjentów jest lekki, u 80-latka z poważnymi problemami kardiologicznymi to wciąż bardzo groźny przeciwnik.

Lech Wałęsa - problemy ze zdrowiem

Nie jest tajemnicą, że były prezydent ma problemy z układem krążenia. Od dłuższego czasu leczy się na cukrzycę, ma wszczepiony rozrusznik serca.

Ostatnie, niewątpliwie stresujące wydarzenia (Prokuratura Okręgowa w Warszawie zarzuciła legendzie "Solidarności" składanie fałszywych zeznań) z pewnością nie poprawiły sytuacji.

Panie Prezydencie, trzymamy kciuki

Na oficjalnym koncie facebookowym Lecha Wałęsy, gdzie zamieszczono szczegółowe informacje o chorobie i zdjęcie ze szpitala, pojawiły się już tysiące komentarzy, życzeń powrotu do zdrowia, słów otuchy.

"Trzymamy kciuki", "Niech się Pan trzyma, Panie Prezydencie" - piszą Polacy. Możemy się tylko do nich przyłączyć.