Księżna Kate nie chodzi. Niepokojące wieści o stanie zdrowia żony księcia Williama

2024-02-27 13:19

W ostatnich tygodniach brytyjska rodzina królewska znalazła się w centrum uwagi mediów na całym świecie, a wszystko za sprawą niepokojących doniesień dotyczących stanu zdrowia księżnej Kate. Księżna Cambridge, znana ze swojej aktywności i zaangażowania w liczne publiczne obowiązki, nagle wycofała się z życia publicznego, co wywołało falę spekulacji.

 Księżna Kate w szpitalu. Na co choruje żona Williama
Autor: CHRIS JACKSON/POOL VIA AP

Sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy ujawniono, że przyczyną jej nieobecności jest poważna operacja jamy brzusznej, po której księżna Kate musi przejść długotrwałą rehabilitację.

Poradnik Zdrowie: Gadaj Zdrów, odc. 6 Poronienie

Księżna Kate przeszła operację. Nie może chodzić

W otoczeniu książęcej pary panuje napięcie i troska. Księżna Kate, dotychczas ciesząca się doskonałym zdrowiem i aktywnym trybem życia, nagle znalazła się w sytuacji, w której nawet podstawowa aktywność fizyczna, jaką jest chodzenie, stała się dla niej niemożliwa.

Brytyjskie tabloidy szybko podchwyciły te niepokojące wieści, zwracając uwagę na trudności, z jakimi musi się teraz mierzyć żona księcia Williama. Informacje te rzucają nowe światło na codzienne życie księżnej, które, jak się okazuje, wcale nie jest usłane różami.

W domowym zaciszu Adelaide Cottage, gdzie księżna spędza czas rekonwalescencji, rodzina robi, co w jej mocy, aby otoczyć ją opieką i wsparciem. Dom wypełniony jest ulubionymi kwiatami księżnej, wygodnymi kocami, poduszkami oraz przekąskami, które mają pomóc Kate poczuć się lepiej. Jednak mimo tych wszystkich starań, księżna musi zmagać się nie tylko z fizycznymi, ale i psychicznymi konsekwencjami swojego stanu. Przekaz lekarzy, mówiący o konieczności kilkumiesięcznej rehabilitacji z minimalną aktywnością do Wielkanocy, jest dla niej i jej bliskich trudny do zaakceptowania.

- Zawsze odznaczała się doskonałym zdrowiem i aktywnością fizyczną, dlatego ograniczenia w wstawaniu z łóżka i poruszaniu się okazały się dla niej dużym wyzwaniem - zdradził anonimowy informator "OK!".

Księżna Kate ukrywa ciążę?

Pojawiają się spekulacje, czy księżna Kate jest w kolejnej ciąży. Plotki te zyskały na sile po tym, jak księżna przestała pojawiać się publicznie, co zbiegło się z jej pobytem w Anmer Hall w Norfolk - miejscu znanym z większej dyskrecji. W przeszłości, podczas wcześniejszych ciąż, Kate doświadczała złego samopoczucia w pierwszych miesiącach, co tłumaczyłoby jej obecną nieobecność w życiu publicznym.

Dodatkowo, obserwatorzy zwrócili uwagę na brak jej wizerunku na oficjalnych profilach rodziny królewskiej, gdzie dominują zdjęcia księcia Williama, a nawet w komunikatach dotyczących międzynarodowych kwestii widnieje jedynie jego monogram.

Niewesołe perspektywy księżnej Kate

Na horyzoncie pojawiają się także nowe wyzwania. Księżna Kate, która intensywnie przygotowywała się do powrotu do życia publicznego już w kwietniu, musi teraz zmierzyć się z perspektywą "podwójnego koszmaru".

Po pierwsze, kwiecień ma przynieść przyjazd do Wielkiej Brytanii księcia Harry'ego i Meghan, co z pewnością przyciągnie uwagę mediów i może wywołać dodatkowe napięcie w obrębie rodziny królewskiej. Po drugie, zaplanowana na ten sam miesiąc premiera dokumentu o księciu Andrzeju na platformie Netflix obiecuje ponowne rozgrzebanie skandalu, który już wcześniej wstrząsnął monarchią.

W obliczu tych wydarzeń księżna Kate znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Choć z jednej strony jej stan zdrowia wymaga spokoju i skupienia na rekonwalescencji, z drugiej, nadchodzące wydarzenia mogą wymagać od niej większego zaangażowania w życie publiczne, niż jej zdrowie na to pozwala. Sytuacja ta stawia pod znakiem zapytania nie tylko jej plany na najbliższe miesiące, ale także pokazuje, z jak wieloma wyzwaniami musi mierzyć się każdy członek rodziny królewskiej, żyjący w blasku reflektorów i ciągłej obserwacji opinii publicznej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki