Kiedy pójdziesz do kina? Wiemy!

2020-05-26 19:15 Magda Mazurek

Rząd rozważa otwarcie kin i teatrów. Padają nawet konkretne terminy. Kiedy wybierzesz się do kina? Kiedy wejdą wszystkie planowane nowości? Zobacz!

O ile siłownie i kluby fitness, a także baseny mogą być otwarte od 1 czerwca, o tyle kina i teatry już nie. Tutaj prawdopodobną datą jest połowa czerwca. 

- Bardzo mocno jest rozważany wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca, ale o konkretnej dacie poinformują premier i minister zdrowia - poinformowała w poniedziałek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w radiowej Jedynce.

- Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju.

- W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy - poinformowała. - Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować.

Oznacza to, że w kinach i teatrach również panować będzie reżim sanitarny. Być może będzie on dotyczyć odległości między widzami, zakazu spożywania na terenie kina, a także odpowiedniej higieny i dezynfekcji obiektu po każdym seansie.

To, że kina będą otwarte przed wakacjami potwierdza minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z Super Expressem. - Myślę, że przed wakacjami będzie już można chodzić do kina - powiedział w wywiadzie.

Polecamy: Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE