Kiedy imprezy masowe w stolicy? Znamy datę pierwszych eventów!

2020-05-22 11:31 Małgorzata Wójcik

Być może już niedługo w Warszawie będzie można organizować masowe imprezy dla nie więcej niż 500 osób. Miasto przygotowuje wytyczne dla firm organizujących koncerty i eventy i chce od września odmrozić życie kulturalne stolicy.

Ja podaje portal naszemiasto.pl, władze stolicy spotkały się z przedstawicielami firm eventowych, aby omówić powrót po pandemii koronawirusa imprez do Warszawy. Aby było to możliwe, konieczne jest opracowanie wytycznych, które zapewniłyby warszawiakom bezpieczeństwo. 

Miasto odbyło  konsultacje z ekspertami w zakresie prawa, bezpieczeństwa i walki z epidemią, w celu stworzenia wspólnego dokumentu zawierającego wytyczne organizacji „bezpiecznego eventu”, które zostaną przesłane w najbliższym czasie do Ministerstwa Rozwoju i wszystkich prezydentów miast w Polsce - czytamy w serwisie naszemiasto.pl. 

Spotkanie odbyło się właśnie teraz, ponieważ przygotowania wymagają czasu. Warszawa chce od 1 września pozwolić na organizowanie imprez liczących do 500 osób. Oznacza to możliwość organizowania eventów korporacyjnych, konferencji i kongresów oraz targów. Być może na mapę kulturalną miasta powrócą też koncerty, ale o tym na razie władze milczą.

- Branża eventowa to ważna część gospodarki Warszawy i Polski, jej bezpieczne odmrożenie jest kluczowe dla tysięcy zatrudnionej w niej osób. Cieszę się, że jej przedstawiciele opracowali założenia bezpiecznego powrotu do organizacji targów, konferencji i kongresów. Do wszystkiego trzeba się dobrze przygotować – powiedział cytowany w komunikacie Paweł Rabiej, wiceprezydent m. st. Warszawy.

Jak podaje dokument, organizowanie imprez będzie wiązało się z zapewnieniem środków bezpieczeństwa:

  • obowiązku noszenia maseczek 
  • pomiaru temperatury osób,
  • zachowania dystansu (minimum 2 m. kw. na osobę, – do 4 m. kw. w zależności od rodzaju eventu)
  • specjalną organizację sprzedaży biletów 
  • organizatorzy powinni zbierać dane kontaktowe od uczestników eventu oraz osób pracujących przy organizacji
  • jedzenie miałoby być wydawane w jednorazowych opakowaniach na wynos, a spożywanie posiłku przy stoliku możliwe, ale z zachowaniem odległości
  • powinny być zapewnione odizolowane punkty medyczne, gdzie możliwe byłoby udzielenie pierwszej pomocy.

źródło: naszemiasto.pl

Warszawskie zoo już gotowe na przyjęcie zwiedzających

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE