Już 26 marca w Warszawie konferencja MEDmeetsTECH - sprawdź szczegóły!

2019-02-13 12:27

26 marca 2019 roku w Warszawie odbędzie się 8 spotkanie środowiska medycyny i biznesu – w ramach konferencji MEDmeetsTECH o temacie przewodnim telemedycyna. Spotkanie, będące platformą łączącą różne światy, ma pomóc w nawiązywaniu współpracy między startupami, instytucjami rządowymi oraz biznesem farmaceutycznym. Ważnym elementem spotkania będzie prezentacja pierwszego w Polsce raportu opisującego startupy medyczne.

Już 26 marca w Warszawie konferencja MEDmeetsTECH - sprawdź szczegóły!
Autor: materiały prasowe

- Rynek telemedyczny w Polsce intensywnie się rozwija. Giganci rynkowi rozszerzają swoje oferty o usługi zdalnych konsultacji, Ministerstwo Zdrowia otwiera się na innowacje, startupy dostarczają nowych rozwiązań. Tego, czego do tej pory brakuje, to skutecznej współpracy między tymi trzema grupami. Konferencja MEDmeetsTECH służy jako platforma ułatwiającą ten proces – mówią organizatorzy konferencji.

Do tej pory konferencje zgromadziły ponad 1000 ekspertów oraz kilkadziesiąt startupów medycznych – to największe tego typu wydarzenie sektora startupów medycznych. Uczestnicy cenią sobie kameralną atmosferę networkingu oraz możliwość poznania osób mających realny wpływ na zmianę całego sektora. „Nasi uczestnicy w czasie konferencji zdobywają wiedzę, pozyskują kluczowych partnerów lub klientów, rekrutują najlepsze projekty medyczne” – mówi Janusz Kowalski, jeden z pomysłodawców MEDmeetsTECH.

MEDmeetsTECH #telemedycyna składać się będzie z 2 ścieżek tematycznych: warsztatów dla startupów (odbywać się będą w niewielkich grupach) oraz konferencji biznesowej. Wydarzenie otworzy wykład prof. dr hab. n. med. Dariusza Dudka – prezydenta elekta Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, wykorzystującego w swojej pracy najnowocześniejsze technologie, w tym telemedycynę. Ponadto aby korzystać z dobrych praktyk, jedna sesja konferencji poświęcona będzie rynkowi telemedycznemu w Szwajcarii.

W czasie spotkania zaprezentowany będzie raport "Startupy medyczne w Polce" realizowany wspólnie przez MEDmeetsTECH oraz Atena Research & Consulting. Raport ma na celu pokazanie całego segmentu innowacyjnych firm oraz ich potrzeb i oczekiwań w kontekście współpracy z korporacjami i instytucjami rządowymi. - Widzimy ogromna potrzebę, by obiektywnie pokazać skalę i zasięg działania startupów medycznych. Wiele firm nadal traktuje ich wkład w rynek jako marginalny, co nie jest prawdą i to chcemy pokazać – komentuje Justyna Uman-Ntuk, współtwórca MEDmeetsTECH.

Konferencja odbędzie się 26 marca w Golden Floor Tower w Warszawie i dedykowana jest startupowcom, naukowcom, lekarzom, przedstawicielom biznesu oraz administracji publicznej.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.MEDmeetsTECH.com.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki