Jerzy Stuhr w kampanii dla dzieci chorych na nowotwór

2020-01-30 7:41

Jerzy Stuhr został Ambasadorem kampanii „Wciąż jestem tym, kim byłem”, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Kampania ma na celu uświadomienie wpływu choroby nowotworowej na emocje i psychikę dziecka. Aktora możemy usłyszeć w dwóch rolach: jako narratora jednej z animacji o chorym dziecku oraz w rozmowie o tym, jak ważne jest wspieranie chorych na raka.

Jerzy Stuhr w kampanii dla dzieci chorych na nowotwór
Autor: Materiały prasowe

Długie leczenie onkologiczne i osamotnienie prowadzą do smutku, wycofania i poczucia braku sensu. Dlatego kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” ma uwrażliwić na to, jak ważną rolę w powrocie do normalnego życia pełnią przyjaciele, znajomi, koledzy ze szkoły, jak ważne jest poczucie aprobaty i obecność bliskich. Nawet niewielkie gesty mają moc – mogą dodać dziecku pewności siebie, zmotywować do działania i ułatwić powrót do życia sprzed choroby.

W ramach kampanii powstały filmiki opowiadające historie dzieci, które zmagają się z różnymi trudnymi emocjami spowodowanymi chorobą nowotworową.

Głos Jerzego Stuhra usłyszymy w opowieści o Wojtku – chorym chłopcu, który obawia się, że koledzy nie przyjdą na jego przyjęcie urodzinowe. Chłopiec wiele tygodni przebywał w szpitalu, w izolacji i teraz martwi się, czy ktoś z jego przyjaciół jeszcze o nim pamięta.

Kolejnym elementem kampanii jest poruszająca rozmowa z aktorem. Niezwykle ważne jest dawać radość dzieciom. Bo w radości jest i nadzieja i siła i energia - powiedział Jerzy Stuhr. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o wspieraniu, dodawaniu otuchy, o marzeniach i o znaczeniu kampanii poruszających problemy dzieci chorych na nowotwór.

Prezentowane filmy to następny etap kampanii „Wciąż jestem tym, kim byłem”. Wcześniej przedstawiliśmy animację, do której głosu użyczyła Agata Buzek oraz wywiad z aktorką.

  • Wszystkie materiały filmowe kampanii „Wciąż jestem tym, kim byłem” są dostępne na kanale YouTube Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową: bit.ly/2GtVCVN.
Warto wiedzieć

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową działa od 1991r. Prowadzi Ośrodek Terapeutyczny w Warszawie. W budynku Fundacji zorganizowano także miejsca do mieszkania dla rodzin, które przyjeżdżają do Warszawy leczyć dzieci. W Ośrodku jest kuchnia, pralnia, jadalnia, pokoje zabaw dla dzieci, sala rehabilitacyjna - wszystko po to, aby rodziny wyrwane przez chorobę dziecka z domów, mogły prowadzić normalne życie.

Fundacja prowadzi także wiele innych projektów i działań. Organizuje obozy wypoczynkowe, obozy rehabilitacyjne, prowadzi działania edukacyjne i szkoleniowe, wspiera kliniki onkologiczne kupując sprzęt medyczny. Pracownicy i wolontariusze Fundacji organizują dla dzieci zajęcia plastyczne, imprezy urodzinowe, odwiedzają pacjentów w szpitalu. Każdego roku z pomocy Fundacji korzysta kilkaset osób.