Ile osób może przebywać w lokalu wyborczym?

2020-06-24 18:51 Magda Mazurek

Wybory już za chwilę, ale tym razem trzeba się będzie do nich odpowiednio przygotować. Jak? I ile osób może być w lokalu wyborczym?

W lokalu wyborczym może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Oznacza to, że w małych lokalach będą spore kolejki - wszystko jednak zależy od ilości osób głosujących. Dobrze zabrać ze sobą butelkę wody, by przetrwać dłuższe oczekiwanie na oddanie głosu.

Obowiązkowo w lokalu wyborczym należy mieć maseczkę na twarzy, przed wejściem zdezynfekować dłonie, a także zachować odstęp od innych osób - przynajmniej dwumetrowy. 

Dobrze by było także mieć własny długopis. Czy jest to obowiązkowe? Sprawdźcie: Czy trzeba mieć swój długopis na wybory?

Komisja będzie dbać o bezpieczeństwo - co godzinę wietrzyć salę przez 10 minut, siedzieć od siebie i od innych w odstępie półtorametrowym, każdy będzie mieć maseczki, przyłbice i rękawiczki ochronne. Dodatkowo nie będzie nakryć stołów, na których mógłby osiąść koronawirus. 

Lokale wyborcze będą otwarte od 7 rano do 21. Każdy, kto przyjdzie przed 21 będzie mieć możliwość oddania głosu. - O 21 jeden z członków komisji ma wyjść i stanąć na końcu kolejki i ostatni przybyły przed 21 wyborca musi mieć możliwość oddania głosu - powiedziała Magdalena Pietrzak, szefowa PKW.

Polecamy: Czy osoba bez maseczki otrzyma kartę wyborczą?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE