Fatalne wieści o stanie zdrowia Krzysztofa Krawczyka juniora. Lekarze zabronili mu występów

2022-12-02 20:40

Krzysztof Igor Krawczyk podobnie jak sławny ojciec realizuje się poprzez śpiew i publiczne występy. Miłość do muzyki zaszczepili w nim rodzice. Jego kariera stanęła jednak pod znakiem zapytania - niedawno trafił do szpitala i lekarze zabronili mu koncertowania. Krzysztof Igor Krawczyk od dzieciństwa choruje bowiem na padaczkę pourazową, która zaostrzyła się pod wpływem stresu, jaki obecnie przeżywa mężczyzna.

Krzysztof Krawczyk junior
Autor: AKPA/Kurnikowski Krzysztof Krawczyk junior

Krzysztof Igor Krawczyk junior to jedyny syn zmarłego w ubiegłym roku Krzysztofa Krawczyka. Po śmierci artysty rozpoczęła się sądowa batalia o spadek. Już 2002 roku piosenkarz miał sporządzić testament, w którym część majątku przepisywał synowi, jednak kilka miesięcy przed śmiercią zmienił go na inny - z nowego wynika, że potomkowi nie pozostawił nic, zapisując wszystko żonie Ewie Krawczyk.

O swoje prawa  Krzysztof Igor Krawczyk postanowił walczyć w sądzie. Nie stawił się jednak na ostatniej rozprawie, która odbyła się 30 listopada. Powodem był zły stan zdrowia 49-latka.

Napad padaczki. Jak pomóc choremu?

Krzysztof Igor Krawczyk cierpi na padaczkę pourazową

Kilkanaście dni wcześniej w jednym z łódzkich tramwajów mężczyzna dostał napadu padaczkowego. Na pomoc ruszyli inni pasażerowie, którzy wezwali pogotowie - karetka zabrała go na SOR. 

Jak powiedział w rozmowie z Faktem Zbigniew Rabiński, współzałożyciel Studia Integracji, menedżer artysty: "Lekarz Krzysia zabronił mu do końca roku kontaktów z mediami, osobami, które powodują u niego stres. Zabronił mu też występów i koncertowania. Ma teraz skupić się na sobie i się wyciszyć. On jest bardzo emocjonalny i wszystko bardzo przeżywa".

Mężczyzna od 14. roku życia choruje na padaczkę pourazową, będącą wynikiem wypadku, jaki spowodował jego ojciec w 1988 roku pod Buszkowem. Piosenkarz zasnął za kierownicą i wypadł z drogi na ostrym zakręcie - wszyscy obecni w aucie doznali wówczas poważnych obrażeń, a najbardziej ucierpiał syn wokalisty. Do dziś musi zażywać leki, dbać o dietę i unikać stresu - a tego nie szczędzi mu sądowa batalia.

Padaczka pourazowa - co to za choroba?

Padaczka pourazowa to groźne następstwo urazu mózgu. Może wystąpić natychmiast (do 24 godzin po urazie) lub po upływie pewnego czasu - miesięcy lub nawet lat. Rozpoznawana jest w przypadku wystąpienia co najmniej dwóch napadów padaczkowych u osoby, która doznała urazu, wcześniej nie miała takich napadów i u której wykluczono inne możliwe przyczyny, np. zaburzenia elektrolitowe czy niedotlenienie.

Większe ryzyko jej wystąpienia występuje u osób, u których w wyniku urazu doszło do rozległego krwawienia. Objawem padaczki pourazowej są drgawki oraz utrata świadomości. Chorzy najczęściej leczeni są farmakologicznie za pomocą leków przeciwpadaczkowych, powinni również unikać sytuacji mogących sprowokować napad - np. stresu, nadmiernego przemęczenia, ale również migających świateł  czy błysków.