Czy przyłbica może zastąpić maseczkę? Minister Szumowski odpowiada Kamili Biedrzyckiej

2020-04-23 11:55

Po wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek, w internecie wrze. Wszyscy przerzucają się dobrymi radami. Jak oddychać w maseczce, by się nie udusić? Która jest lepsza? I wreszcie - czy można maseczkę czymś zastąpić? W dzisiejszym Super Raporcie Super Expresu Kamila Biedrzycka zapytała ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, czy przyłbica może zastąpić maseczkę? I co minister na to?

Czy przyłbica może zastąpić maseczkę? Minister Szumowski odpowiada Kamili Biedrzyckiej
Autor: Getty Images Czy można maskę zastąpić przyłbicą?

Dzisiaj w Super Raporcie Super Expresu gościem specjalnym Kamili Biedrzyckiej był minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Mimo, że program zdominowały kwestie polityczne, związane z wyborami w czasie pandemii koronawirusa (atmosfera w studiu była naprawdę gorąca!), padło jedno pytanie, na które odpowiedź może mieć duże znaczenie dla nas wszystkich.

Czy można maseczkę zastąpić przyłbicą?

- Czy przyłbica może zastąpić maseczkę, czy też musimy oba te środki ochrony łączyć? - zapytała ministra Szumowskiego prowadząca program Super Raport Super Expresu Kamila Biedrzycka.

- Może zastąpić. Ona [maseczka] też zmienia tor wydychanego powietrza i chroni przed tym nadmiernym rozsiewaniem wirusa dookoła - odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Odpowiedź ministra zdrowia otwiera przed nami nowe perspektywy.

Pytanie tylko, co na to policja? Czy wypowiedź ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego będzie dla niej wiążąca?

Express Biedrzyckiej - Gość: Łukasz Szumowski

Polecamy także: