Czy można zrobić grilla dla znajomych i rodziny?

2020-04-26 16:28 Ada Mazurek

Wiele osób ma nadzieję, że weekend majowy będzie taki jak zawsze - nawet jeśli nie pojedziemy nigdzie, to chociaż czeka nas grill ze znajomymi. A co na to przepisy?

Przed nami majówka, a także coraz cieplejsze dni. Co w nie robić? Jak je spędzać? Nadal obowiązuje zakaz gromadzenia się, więc najbliższe dni musimy spędzić sami lub w gronie domowników. Nie inaczej będzie na działce czy na ogródku działkowym. Tam też nie możemy zaprosić znajomych czy sąsiadów na wspólną biesiadę.

Według najnowszych rozporządzeń, mamy możliwość wykonania grilla, o ile w imprezie będziemy uczestniczyć tylko my bądź domownicy. Na szczęście na terenie własnego ogródka działkowego możemy przebywać bez maseczki. 

Ale tu jest kruczek prawny - ogródki działkowe mają również przestrzenie wspólne, które prawo interpretuje jako miejsce publiczne. Tam nakaz noszenia maseczki już obowiązuje.

Co więcej nie wolno robić grilla na balkonie - za takie zachowanie grozi nawet 500 zł mandatu.

Jeśli na działkę dojeżdżamy samochodem, będąc w pojeździe nie musimy mieć zakrytej twarzy. Jednak poza nim - już tak. nawet idąc na własną działkę. 

Polecamy: Bieganie w maseczce obciąża płuca i serce. Test maseczek do biegania

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE