"Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy" - książka już w sprzedaży!

2019-01-25 13:21

"Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy" w otwarty sposób mówi o chorobie i o tym, co się z nią wiąże. Pokazuje możliwie wszystkie, realne sytuacje dnia codziennego, tak by móc sobie z nimi radzić i by cała rodzina po diagnozie szybko zaczęła normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem. Prezentuje stanowisko rodziców, ale również lekarza diabetologa, który aktywnie uczestniczy w życiu wszystkich rodzin cukrzycowych.

Cukrzyca typu 1. Rodzinny poradnik cukrzycowy - książka już w sprzedaży!
Autor: materiały prasowe

Książka dotyka nie tylko fizycznej sfery związanej z chorobą przewlekłą. Silnie porusza aspekt psychologiczny bo życie z cukrzycą, (często też dodatkowymi chorobami autoimmunologicznymi), jest dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym, nie tylko dla organizmu dziecka, ale całej rodziny.

Książka zawiera wskazówki, doświadczenia i sytuacje, które są, lub na pewnym etapie życia, będą bliskie. Poznasz ciekawostki i odpowiedzi na trudne pytania, które często zadają dzieci, a także porady jak radzić sobie z problemami, z którymi my, dorośli również się borykamy. Czytając, zrozumiesz co w cukrzycy jest ważne, jak uniknąć komplikacji w terapii i jak poradzić sobie z niesfornym, młodym buntownikiem.

Poradnik edukujący nie tylko rodziców i dzieci, ale też dla najbliższego otoczenia, w którym funkcjonuje mały diabetyk. Książka przydatna będzie również dla edukatorów diabetologicznych jako polecenie źródła wiedzy dla rodzin z problemem cukrzycy typu 1.

Karolina Klewaniec-Wypychacz

Autorka bloga cukromania.pl, edukator diabetologiczny, doradca żywieniowy, autorka bajek terapeutyczno - edukacyjnych dla dzieci, artykułów i tekstów dla portali internetowych oraz miesięcznika dla diabetyków. Pisze o cukrzycy, życiu z chorobami przewlekłymi a także o tym jak żyć zdrowo. Prowadzi spotkania dla Cukromaniaków (edukator społeczny w zakresie cukrzycy typu 1. i zagrożenia cukrzycą typu 2.). Mama Franka, u którego w 2012 roku w wieku 2 lat zdiagnozowano cukrzycę typu 1. a w 2017 roku (7 lat) celiakię.

Przemysława Jarosz-Chobot

Prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, kierownik Katedry Pediatrii, Kliniki Diabetologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii. Przewodnicząca zarządu Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego; członek Zarządu Głównego PTD; członek zespołu ekspertów i współautor krajowych PTD i międzynarodowych ISPAD zaleceń opieki diabetologicznej; członek Zespołu Zadaniowego PAN ds. oceny epidemiologii cukrzycy w Polsce i jakości statystyki publicznej w tym zakresie; członek Zespołu MNiSW do: Spraw Nagród Ministra dla Nauczycieli Akademickich; członek wielu Towarzystw Naukowych krajowych i międzynarodowych oraz komitetów naukowych wielu czasopism.

Prof. Przemysława Jarosz-Chobot jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbyła liczne staże naukowe, kursy w krajowych i zagranicznych prestiżowych ośrodkach diabetologicznych, m.in. Erasmus University of Rotterdam (Holandia), WHO Epidemiological Course Cambridge (Wielka Brytania), Wright University, Dayton (USA). Pracuje w wielu krajowych i międzynarodowych zespołach naukowych (m.in. EUCADET - European Children and Adolescent Diabetes and Endocrine Trials network, Hvidøre Study Group). Była i jest wykonawcą wielu krajowych i międzynarodowych grantów naukowych (m.in. NCBiR STRATEGMED TREGS, EURODIAB, EUBIROD, INTERPRET, INNODIA).

Wykładowca na krajowych i światowych zjazdach naukowych, kursach, warsztatach. Ponadto od ponad 35 lat jest współorganizatorem corocznych krajowych i międzynarodowych obozów/kolonii dla polskich dzieci z cukrzycą, w tym z PAX Christi Kinderhulp w Holandii. Autorka ponad 370 publikacji naukowych oraz licznych popularno-naukowych i edukacyjnych materiałów dla pacjentów chorujących na cukrzycę.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki