Chciała zakroplić oczy po przebudzeniu. Pomyliła butelki i prawie straciła wzrok

2023-06-09 13:18

22-latka przebudziła się w nocy. Postanowiła zakroplić swoje oczy. Było ciemno, więc sięgnęła ręką do nocnej szafki i chwyciła za butelkę. Wtedy zaczęło się piekło.

Chciała zakroplić oczy po przebudzeniu. Pomyliła butelki i prawie straciła wzrok
Autor: TikTok @icyylyd Chciała zakroplić oczy po przebudzeniu. Pomyliła butelki i prawie straciła wzrok

To, co spotkało Lyd, powinno być przestrogą dla wszystkich, którzy korzystają z kropli do oczu. Zaspana 22-latka chciała zakroplić oczy. Niestety, pomyliła butelki. 

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 3 okulistyka

Zamiast kropli do oczu użyła kleju 

Lyd sięgnęła po buteleczkę i zakropliła oczy. Okazało się, że w opakowaniu był klej "super glue". Jej powieki skleiły się błyskawicznie. Dziewczyna trafiła na ostry dyżur. Skutki tragicznej historii pokazała na TikToku. 

Lyd ma konto na TikToku pod nazwą @icyylyd. To tam opowiedziała o tym, jak fatalna pomyłka prawie pozbawiła ją wzroku. Pokazała krok po kroku, jak wyglądały jej losy po wypadku.

Dziewczyna nie mogła otworzyć sklejonego oka, więc udała się na ostry dyżur. Lekarze na miejscu podjęli walkę, aby uratować jej oko. W końcu się udało. Lyd pod swoim filmem apeluje do użytkowników platformy: "przeczytaj opis na butelkach przed ich użyciem!".

Film składa się ze zdjęć, ukazujących dramatyczną sytuację dziewczyny na ostrym dyżurze. Lyd opowiedziała o tym, jak lekarze próbowali różnych metod, aby otworzyć jej sklejone oko.

“Kazali mi nałożyć maść, która rozkłada i rozpuszcza "super glue". To nie pomogło. Zaczęli ręcznie skubać ten klej - czytamy na slajdach filmu.

Ta metoda także zawiodła, więc medycy postanowili wypróbować jeszcze inny sposób. 

"Zabrali mnie do pokoju i użyli metalowego narzędzia, aby otworzyć oko i... wreszcie się udało" - czytamy dalej.

“Bardzo cierpię”

Pod koniec filmiku widzimy efekt po pozbyciu się kleju z oka Lyd. Na zdjęciach widnieje oko, które przybrało żółte i czerwone barwy. Widać, że jest podrażnione.  "Bardzo cierpię" - podsumowała na ostatnim slajdzie Lyd.

W komentarzach pod jej filmem zawrzało. Internauci bardzo współczują Lyd. 

"Auć! Czuję ból przez ekran" - pisała jedna osoba. "Jak to zrobiłaś, nie czytałaś opisu na butelce?" - dodał ktoś inny. 

Lyd przyznała w komentarzach, że kiepsko widzi na oko, które jeszcze niedawno było sklejone klejem “super glue”. Dodała również, że, ma nadzieję, że zastosowanie kropli z antybiotykiem pomoże jej ulżyć w cierpieniu. 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki