Bruce Willis bez szans na ratunek. "Jakbym dostała pięścią w brzuch"

2023-06-01 11:35

Bruce Willis bez szans na terapię. Stan gwiazdy kina bardzo się pogorszył. Jego żona, Emma Heming, jest załamana aktualnymi informacjami, jednakże nadal z determinacją walczy o zdrowie męża.

Bruce Willis bez szans na ratunek. Jakbym dostała pięścią w brzuch
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS

Wiosną 2022 roku rodzina Willisa oficjalnie potwierdziła, że aktor cierpi na afazję, która objawia się zaburzeniami mowy oraz trudnościami w komunikacji z otoczeniem. Z tego powodu Willis zdecydował się przejść na emeryturę.

Bruce Willis chroba

Według doniesień "LA Times", symptomy tej choroby były zauważalne u Willisa od dawna. W ciągu ostatnich czterech lat swojej kariery zagrał w 22 filmach, głównie w epizodycznych rolach, które jednak były intensywnie wykorzystywane do celów marketingowych. Za dwa dni zdjęciowe aktor otrzymywał wynagrodzenie w wysokości dwóch milionów dolarów.

Niestety, ten intensywny wysiłek gwiazdora, znanego m.in. z serii filmów "Szklana pułapka", okazał się zbyt obciążający dla jego organizmu. W scenach akcji zwykle był zastępowany przez kaskaderów, a w przypadku dialogów oczekiwano od niego krótkich i zwięzłych wypowiedzi. W tamtym czasie Willis był całkowicie zależny od swojego asystenta, który podpowiadał mu teksty przez dyskretnie umieszczoną w uchu słuchawkę.

Bruce Willis i jego rodzina nie poddają się

Żona Bruce'a Willisa, Emma Heming, jest w rozpaczy z powodu najnowszej diagnozy. Afazja, którą cierpiał aktor, przekształciła się w otępienie czołowo-skroniowe, powodujące zaburzenia osobowości, utratę empatii, nadmierną impulsywność, a także objawy takie jak apatia, depresja i lęki. Ta choroba często jest mylona z chorobą Alzheimera i schizofrenią i niestety nie istnieje na nią skuteczne lekarstwo.

Ostatni wpis na Instagramie żony Bruce'a Willisa przyniósł smutne wieści. Emma Heming Willis poinformowała, że badania mające na celu znalezienie leku na chorobę jej męża zostały przedwcześnie zakończone ze względu na niesatysfakcjonujące rezultaty.

"Wczoraj przeczytałam, że firma Wave Life Sciences zakończyła badanie kliniczne, które miało pomóc w leczeniu otępienia czołowo-skroniowego i stwardnienia zanikowego bocznego (ALS). Choć nie miałam nawet pewności, czy by to nam pomogło, poczułam się, jakbym dostała pięścią w brzuch" – czytamy w poście.

Mimo wszystko Heming się nie poddaje. - Nasza rodzina będzie nadal wierzyć i nigdy nie straci nadziei - kontynuuje.

Współczucie i wsparcie dla Bruce'a Willisa i jego żony stale rosną. Fani aktora oraz branża filmowa okazują swoje wsparcie i składają życzenia poprawy stanu zdrowia. Pomimo trudności, Willis i Heming pozostają silni, starając się zachować pozytywne podejście w obliczu niezwykle trudnej sytuacji. Cała rodzina kontynuuje walkę, dając innym przykład siły, nadziei i determinacji w trudnych czasach.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki