Biedronka po cichu wycofała produkty. Youtuberzy alarmują, dyskont nie wyjaśnia przyczyn

2023-09-18 12:42

Z półek sklepów Biedronka wycofano niektóre produkty marki Go Active. Na stronach sieci dyskontów jeszcze nie ma na ten temat informacji. Wiadomości rozchodzą się jednak nieoficjalnymi kanałami w mediach społecznościowych.

Biedronka po cichu wycofała produkty. Youtuberzy alarmują, dyskont nie wyjaśnia przyczyn
Autor: GettyImages / YT @pawelweglarz Biedronka po cichu wycofała produkty. Youtuberzy alarmują, dyskont nie wyjaśnia przyczyn

Produkty wycofane, Biedronka milczy 

Informacje o wycofaniu niektórych produktów z Biedronek można znaleźć na TikToku i YouTube. Jak podaje trener i asystent medyczny Paweł Węglarz na kanale @weglarzoficjalnie, z półek sklepowych zniknęły wysokoproteinowe kaszki i puddingi marki Go Active.

Jak poinformował Węglarz, przyczyną wycofania ma być zaklasyfikowanie do „kategorii drugiej”. Co to może oznaczać? - Produkt z daną kategorią może powodować problemy zdrowotne i zawierać niedozwolone substancje, a jakie, to jeszcze nie wiemy – informuje Paweł Węglarz w nagraniu.

W formie - Dieta wysokobiałkowa

Informacje o wycofaniu podał również kanał YT @fit_recenzje. Autorzy kanału zwrócili się do Biedronki z prośbą o wyjaśnienie. W otrzymanym w odpowiedzi piśmie podano, że wycofanie miało charakter prewencyjny, a produktu nie powinno się spożywać, gdy „zapach i/lub smak są nieprawidłowe”.

Na stronach Biedronki nie podano w tej sprawie oficjalnego komunikatu, we wspomnianym nagraniu wspomniano natomiast, że do Biedronek wracają wysokoproteinowe kaszki i puddingi na półki. Jednak w komentarzach można doczytać, że nie do wszystkich sklepów wymienione produkty Go Active wróciły do sprzedaży.

CZYTAJ TEŻ: Wielkie wycofanie 7 produktów marki Sinsay. Mogą być groźne dla zdrowia