Bezpłatne badania onkologiczne - Biała Sobota w Warszawie

2016-05-18 16:02
Bezpłatne badania onkologiczne - Biała Sobota w Warszawie
Autor: GettyImages Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zaprasza na Białą Sobotę – Dzień Drzwi Otwartych

21 maja 2016 r. Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie zaprasza na Białą Sobotę – Dzień Drzwi Otwartych. Tego dnia w godz. 9.00-14.00 w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem ubezpieczeni pacjenci będą mogli wykonać bezpłatne badania, takie jak: cytologia, mammografia i USG, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, poziom cukru we krwi, skorzystać z konsultacji dermatologicznej i uzyskać fachową poradę jak na zawsze zerwać z nałogiem palenia tytoniu.

W Polsce każdego roku notuje się 155 tysięcy zachorowań i 93 tysiące zgonów z powodu nowotworów. Połowie z tych zachorowań można zapobiec, wprowadzając stosunkowo proste zmiany w swoim stylu życia. Opisane są one w formie zaleceń  w Europejskim Kodeksie Walki z Rakiem. W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem, który każdego roku obchodzony jest w dniach 25-31 maja, Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie zaprasza na Białą Sobotę – Dzień Drzwi Otwartych.

Tego dnia w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5 na warszawskim Ursynowie w godzinach 9.00-14.00 wydawane pacjentom będą dane dostępowe do konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) oraz Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Odwiedzający będą mogli skorzystać z szerokiego zakresu badań i konsultacji medycznych.

Ważne

1) Do rejestracji na badania wymagany jest dowód osobisty
2) Badania skierowane są do osób ubezpieczonych

Biała Sobota - jakie badania w ramach akcji?

W ramach Białej Soboty osoby ubezpieczone mogą bezpłatnie skorzystać z:

1) Badań skierowanych do kobiet:

  • panie między 25. a 59. rokiem życia skorzystają z profilaktycznego badania cytologicznego
  • panie między 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonały profilaktycznej mammografii, zostaną zaproszone na badanie piersi mammografem
  • panie spoza grupy wiekowej objętej profilaktyczną mammografią będą mogły skorzystać z badania piersi wykonywanego przez lekarza onkologa, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości – z badania USG piersi (ze względów organizacyjnych liczba badań USG jest objęta limitem)

2) Propozycji dla wszystkich:

Panie poznają na techniki samobadania piersi.

Warto wiedzieć

Więcej informacji o Białej Sobocie – Dniu Drzwi Otwartych udzielą Państwu pracownicy Centrum Onkologii-Instytutu dostępni pod numerami telefonu:  22 546 31 12 oraz 22 570 86 19.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.