Bezpłatne badania dla osób z astmą ciężką z możliwością konsultacji lekarskiej

2021-06-15 15:24 Redakcja

Pacjenci z astmą ciężką mają okazję skorzystać z bezpłatnych badań morfologii krwi ze wzorem odsetkowym krwinek białych w ramach kampanii edukacyjnej “Posłuchaj Swoich Płuc”. Jest to badanie pomocnicze przeprowadzane w diagnostyce astmy ciężkiej eozynofilowej, dzięki któremu można stwierdzić eozynofilię.

Badanie to umożliwia uzyskanie lepszego obrazu choroby oraz dobór odpowiedniego sposobu leczenia astmy. Po wykonaniu bezpłatnego badania krwi, pacjenci mają także możliwość otrzymania konsultacji z lekarzem specjalistą. 

Jak skorzystać z bezpłatnego badania?

Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy wejść na stronę internetową:

www.posluchajswoichpluc.pl  i wypełnić Test Ryzyka Astmy Lungprint.

Jeśli udzielone odpowiedzi będą wskazywały na występowanie astmy ciężkiej, użytkownik za pomocą banneru zostanie przekierowany do umówienia konsultacji z pielęgniarką, która przeprowadzi kwalifikację do bezpłatnego badania. 

Po kwalifikacji pacjent otrzymaj voucher do zrealizowania w Laboratoriach Diagnostyka w całej Polsce. 

Lista placówek dostępna jest tutaj

Kampania Posłuchaj Swoich Płuc to inicjatywa współorganizowana przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, adresowana do pacjentów z astmą ciężką i ich rodzin. 

Jaki jest cel akcji?

Celem akcji jest edukacja na temat objawów świadczących o braku prawidłowej kontroli astmy oraz poszerzanie świadomości na temat podstawowych problemów, z jakimi mierzą się pacjenci, do których należą: 

  • wybudzenia nocne, 
  • stosowanie sterydów w tabletkach, 
  • nadużywanie leków doraźnych (krótko działających leków rozszerzających oskrzela),
  • hospitalizacje spowodowane atakami astmy. 

Działania w ramach kampanii Posłuchaj Swoich Płuc zostały objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. 

Operatorem medycznym akcji jest Enterna-Medica.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE