39-letnia aktorka pogrążona w żałobie. Jej mąż został porażony piorunem

2022-07-08 11:49

Ukochany amerykańskiej aktorki Bevin Prince zmarł wskutek porażenia piorunem. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Mężczyzna odszedł na kilka dni przed swoimi 34. urodzinami.

William Friend i Bevin Prince
Autor: Instagram

Odszedł kilka dni przed swoimi urodzinami

33-letni William Friend zmarł w ubiegłą niedzielę. Mężczyzna pływał łodzią w pobliżu wyspy Mansonboro w Karolinie Północnej. W trakcie wyprawy rozpętała się burza.

Friend został porażony piorunem i znaleziony przez grupę turystów, którzy poinformowali służby. Biuro szeryfa tamtejszego hrabstwa skierowało odpowiednie jednostki na miejsce zdarzenia.

Mężczyźnie wykonano resuscytację i przetransportowano go do najbliższej przystani. Mimo dwudziestominutowej reanimacji nie udało się go uratować. Odszedł na kilka dni przed swoimi 34. urodzinami.

"Świat stracił kogoś naprawdę dobrego"

Najbliżsi pary żegnają Willa we wzruszających wpisach. Jedną z takich osób jest aktorka Odette Annable, przyjaciółka Bevin.

Annable napisała: "Siedząc w twoim pięknym domu, patrząc w ocean, wciąż myślę o tym, jaki dar dałeś Bevin. Jaki dar dałeś każdemu, kto Cię znał i był świadkiem pasji, która płonęła w twojej duszy. Pasji, by pomagać ludziom, budować swój biznes, odnaleźć szczęście".

- Zawsze będę wdzięczna, że byłam świadkiem takiej miłości. Będąc tu z Bevin, słysząc jej historie o tobie i twojej miłości, łamie mi się serce, ponieważ ona straciła miłość swojego życia, a świat stracił kogoś naprawdę dobrego – dodała.

Ostrzeżenia ekspertów

Żeglarze i specjaliści ds. bezpieczeństwa podkreślają, że śmierć mężczyzny przypomina, jak wiele niebezpieczeństw wiąże się z przebywaniem na wodzie. John Jensenius z National Lightning Safety Council wyjaśnia, że przebywanie w okolicy wody podczas burzy, jest zagrożeniem życia.

Ekspert podkreśla: "Niektórzy myślą, że istnieje pewna ochrona oparta tylko na odrobinie metalu, ale tak naprawdę nie jest, gdy weźmie się pod uwagę, że piorun dostaje się do metalowych systemów łodzi, a ty jesteś bardzo blisko nich. Więc naprawdę to bardzo słaba ochrona, zwłaszcza jeśli jesteś na otwartej łodzi".

Statystki pokazują, że prawie połowa wszystkich zgonów związanych z porażeniem piorunami w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym roku, ma związek z przebywaniem w okolicy wody. Według National Lightning Safety Council śmierć Williama jest trzecim w tym roku zgonem wskutek porażenia piorunem w USA.