Poradnik ZdrowieInternista › Szczepienia na żółtaczkę

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Szczepienia na żółtaczkę

Na długo od ostatniego szczepienia organizm jest odporny na wirusa typu B? Czy wystarczy się zaszczepić tylko raz w życiu?

Osoba, która otrzymała 3 dawki szczepionki, podane zgodnie z zasadami, ma najprawdopodobniej odporność na całe życie. Jednak niektóre osoby słabiej odpowiadają na szczepienia ( indywidualna reakcja organizmu). Dlatego też, aby przekonać się jak organizm odpowiedział na szczepienie, można wykonać badanie poziomu przeciwciał anty – HBs. Jeżeli poziom jest poniżej 100 jednostek, może być konieczne tzw. szczepienie przypominające. Jeżeli ma Pani wątpliwości, najlepiej zgłosić się do punktu szczepień Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w miejscu zamieszkania i poprosić o konsultację.
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.