Poradnik ZdrowieInternista › Ciśnienie krwi u nastolatka

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Ciśnienie krwi u nastolatka

Mój syn ma 13 lat od niedługiego czasu ma problemy z ciśnieniem raz wysokie 140/90, a czasmi bardzo niskie - 80/50. Zrobiłam mu badanie krwi i moczu jest wszystko ok, pielęgniarka szokolna twierdziże to z powodu dojrzewania (syn przez ostatnie pół roku bardzo się wyciągnął i urósł). Czy powinam zrobić mu dodatkowe badania?

Witam, Wartości ciśnienia 140/90 mmHg są nieprawidłowe i wskazana jest dalsza kontrola ciśnienia w warunkach domowych. Warto zaopatrzyć się w dobry aparat do mierzenia ciśnienia i zapisywać wyniki w specjalnym notesie, który zawsze należy przynosić na wizytę do lekarza. Wskazane jest ograniczenie w diecie produktów konserwowanych jonem sodowym – zachęcam do przeczytania innych porad na ten temat, wielokrotnie omawiany w naszym poradniku. Jeżeli wartości ciśnienia będą podwyższone wskazane jest przeprowadzenie bardziej kompleksowych badań. Pozdrawiam Dr n. med.Krystyna Knypl
Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.