6 domowych sposobów na oczyszczenie płuc

2022-02-02 8:23

Domowe techniki oczyszczania płuc mogą okazać się pomocne dla osób palących, regularnie narażonych na zanieczyszczenie powietrza oraz cierpiących na przewlekłe schorzenia układu oddechowego, takie jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc i mukowiscydoza.

6 domowych sposobów na oczyszczenie płuc
Autor: Getty Images

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza, dymu papierosowego i innych toksyn może uszkodzić płuca, a nawet spowodować problemy zdrowotne.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), narażenie na zanieczyszczenie powietrza powoduje 4,2 miliona zgonów na całym świecie każdego roku. Palenie papierosów jest przyczyną śmierci jednej na pięć osób w Stanach Zjednoczonych.

Zdrowie płuc ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Płuca są samooczyszczającymi się narządami, które zaczną się leczyć, gdy narażenie na zanieczyszczenia ustanie - na przykład, gdy rzucamy palenie.

Po ekspozycji płuc na zanieczyszczenia, klatka piersiowa może być przepełniona, przekrwiona lub zaogniona. Śluz gromadzi się w płucach, aby wyłapać drobnoustroje i patogeny, co przyczynia się do uczucia ciężkości.

Zastosowanie określonych technik może pomóc oczyścić płuca ze śluzu i substancji drażniących, aby złagodzić przekrwienie klatki piersiowej i inne nieprzyjemne objawy.

Niektóre z tych metod mogą również "otwierać" drogi oddechowe, poprawiać pojemność płuc i zmniejszać stan zapalny, co może pomóc w zmniejszeniu skutków zanieczyszczenia i dymu w płucach.

Oto 6 domowych sposobów na oczyszczenie płuc w sposób naturalny