Laserem w hemoroidy. Leczenie hemoroidów laserem naczyniowym

2012-12-28 11:57 Anna Jarosz

Leczenie hemoroidów laserem naczyniowym to jeden ze sposobów na pozbycie się guzków krwawniczych czyli inaczej żylaków odbytu, potocznie określanych jako hemoroidy. Można z nimi żyć, do pewnego etapu rozwoju choroby stosując środki łagodzące dolegliwości. Ale są sposoby, by się ich pozbyć raz na zawsze.

Hemoroidy są powszechną i dokuczliwą przypadłością, dlatego od lat specjaliści poszukują metod, które pozwolą je skutecznie leczyć. W pierwszym etapie choroby stosuje się maści i czopki, które łagodzą dolegliwości. Gdy schorzenie zostanie zaniedbane lub będzie niewłaściwie leczone, potrzebna jest radykalniejsza terapia. Lekarz może zaproponować ostrzyknięcie guzków lub założenie na nie gumowych obrączek. Może również przeprowadzić fotokoagulację, krioterapię lub chirurgicznie usunąć przerosłe guzki krwawnicze. W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszyła się metoda Longo (podczas zabiegu nie usuwa się hemoroidów, lecz naczynia doprowadzające do nich krew). Obecnie w leczeniu coraz częściej stosuje się laser.

Za pomocą lasera naczyniowego, bezdotykowo, wykonuje się fotokoagulację u podstawy hemoroida, co powoduje martwicę guzka. Gdy choroba jest bardziej zaawansowana (III i IV stopień), posługując się laserem CO2, można odparować zewnętrzne części hemoroidów pozostające poza odbytem (waporyzacja). Jest to najnowocześniejsza metoda leczenia hemoroidów, ale kosztowna, ponieważ za zabieg trzeba zapłacić ok. 700 zł. Uważa się jednak, że jest to alternatywa dla operacji chirurgicznej, ponieważ zabieg trwa krótko, jest bezbolesny, bezkrwawy i z reguły nie wymaga zakładania szwów, a pacjent szybko wraca do swoich zajęć. W czasie rekonwalescencji musi tylko często się podmywać, używając szarego mydła i środków antyseptycznych.

Sposoby leczenia hemoroidów

Hemoroidy ma co drugi Polak. Nieleczone żylaki odbytu mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Dlatego warto i trzeba je leczyć. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia hemoroidów. Posłuchaj naszego eksperta - chirurga Jacka Waligóry ze Szpitala Medicover w Warszawie.

Sposoby leczenia hemoroidów

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Gocha
|

mialam robione w sobote, do tej pory umieram z bolu.
Mialo byc bezbolesne, nie jest.
Nie wiem co bedzie Dalej ale mam temperature I zimno mi na zmiane.

mmm
|

Jesli trenujecie na siłowni nigdy nie pozbedziecie sie hemoroidów. Ćwiczyłem i doszło do tego że 5-6 reazy w jednym roku miałem ostry stan zapalny że 5 minut siedziec nie mogłem:/ nic nie pomagało. Czopki łagodziły i na chwile pomagały. Ale zaraz wracało. Musiałem z innych względów przerwać siłownie na rok i co? Ustapiło. Nawet jadłem juz co popadnie i tak nic mi nie było. Więc szukajcie też powodu w tym czy nie nosicie cieżarów.

wioletta...M
|

Celom gdzie można zrobic

jjj
|

Zwykle operacje sa bolesne bardzo, wiec warto korzystac z nowoczesniejszych technik nawet przy wycinaniu hemoroida. Mniej bulu, mniej krwi, szybszy powrot do zdrowia. Sa jeszcze sposoby, gdzie wogole nie trzeba wycinac np: Celon. Po tym zabiegu mozna miec zdrowy tylek jak przed wystapieniem hemoroidow.

wILGA
|

Ma ktoś może jakieś wrażenia po takim laserowym wypalaniu ? Ja się właśnie zastanawiam, bo do tej pory nic mi nie pomogło...