Jaki masz typ urody?

Chcesz wiedzieć, jaki masz typ urody? Wyróżnia się cztery typy urody: wiosna, lato, jesień, zima. Poznaj charakterystykę typów urody w podziale na pory roku i sprawdź w naszym quizie, którym z nich jesteś.

Jaki masz typ urody?
Autor: Thinkstockphotos.com Jaki masz typ urody?

Wyróżnia się cztery typy urody. Każdemu z nich przyporządkowane są konkretne kolory, w których prezentuje się najlepiej. Dzięki temu każda kobieta może dobrać właściwy jej wyglądowi makijaż i ubiór. Typ urody określa się w oparciu o kolor oczu, włosów czy odcień cery, choć nie tylko.

JAKI MASZ TYP URODY?

Pytanie 1 z 7
Jak opiszesz swoją cerę?
Zdjęcie

Warto wiedzieć, że wyróżnia się jeszcze podtypy urody. Na przykład, podtypy lata to jasne lato (to stuprocentowa „rusałka"), chłodne lato (włosy chłodnego lata są popielate, najczęściej brązowe, jest bardzo przygaszone, oczy mają chłodny odcień) i zgaszone lato.

Z kolei typ urody wiosna dzieli się na czystą wiosnę (zazwyczaj kolor włosów kontrastuje z odcieniem skóry), jasną wiosnę (zarówno odcień cery, jak i włosy i oczy osoby o tym typie urody są jasne) oraz ciepłą wiosnę (ciepła wiosna nie jest blada, nie jest też opalizująca - to typ pośredni).