Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla chorych na alzheimera i ich bliskich

2015-10-05 15:43

Jak rozpoznać, u siebie lub swoich bliskich pierwsze objawy zaburzeń pamięci i jak im przeciwdziałać? Fundacja Medicover zaprasza do udziału w programie promocji zdrowia, wczesnego wykrywania i profilaktyki zaburzeń poznawczych u osób starszych dofinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W trakcie bezpłatnych spotkań uczestnicy poznają ćwiczenia wzmacniające pamięć oraz nauczą się radzić sobie z emocjami – złością, poczuciem winy, bezradnością i smutkiem towarzyszącym opiece nad osobami z zaburzeniami pamięci, w tym z chorobą Alzheimera.

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla chorych na alzheimera i ich bliskich
Autor: thinkstockphotos.com Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla chorych na alzheimera i ich bliskich

Spis treści

  1. Jak się zapisać?

Podczas cyklu bezpłatnych spotkań eksperci m.in. z dziedziny geriatrii, psychologii i rehabilitacji podzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak wspierać pamięć i jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z zaburzeniami pamięci oraz chorobami wieku podeszłego. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z psychologiem, podczas których udzieli on wsparcia i wskazówek do radzenia sobie z konkretnymi trudnymi sytuacjami.

- Pragniemy dzielić się z osobami starszymi naszą wiedzą i doświadczeniem we wspieraniu osób cierpiących na choroby wieku podeszłego i ich opiekunów. Wiele osób starszych zbyt późno zgłasza się do lekarzy z trudnościami z pamięcią uważając, że „przecież w moim wieku to naturalne”. Często osoby z najbliższego otoczenia również bagatelizują objawy przypisując je naturalnemu procesowi starzenia się. Widzimy potrzebę zwiększania świadomości osób starszych na temat przyczyn zaburzeń pamięci i wspierania osób doświadczających objawów – mówi Karolina Jurga, psycholog ds. osób starszych i koordynatorka programu.

To ci się przyda

Do udziału w spotkaniach Fundacja Medicover zaprasza osoby powyżej 60. roku życia z województwa mazowieckiego – w szczególności rodzinnych opiekunów osób starszych, cierpiących na zaburzenia pamięci (w tym chorobę Alzheimera), a także osoby, które bezpośrednio zmagają się z chorobą lub są zainteresowane tematyką zajęć.

Spotkania odbywają się w Centrum Geriatrii i Leczenia Chorób Przewlekłych w Warszawie, ul. Nowolipie 18. Poprowadzą je m.in. dr Milena Słoń, specjalista geriatra i konsultant merytoryczny programu oraz mgr Karolina Jurga, psycholog i koordynator programu. Najbliższe spotkanie już 7 października.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 519 331 291 oraz mailowo: dbamopamiec@medicover.pl

Więcej informacji o programie oraz szczegółowy harmonogram spotkań na stronie www.medicover.pl w zakładce Fundacja Medicover / Dbam o pamięć