Sposoby na ból głowy po kawie. Co robić, gdy po kawie boli głowa?

2015-11-15 8:26

Ból głowy po kawie może poże pojawić się w dwóch skrajnych przypadkach: albo po wypiciu zbyt dużej ilości kawy, albo po całkowitym odstawieniu tej używki. W obu przypadkach nie jest to przyjemne doświadczenie. Jak sobie radzić, gdy pojawi się ból głowy po kawie?

Sposoby na ból głowy po kawie. Co robić, gdy po kawie boli głowa?
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Sposoby na ból głowy po kawie
  2. Migrena [wideo]

Ból głowy po kawie wcale nie jest rzadkim problemem. Mimo, że kofeina jest stosowana w wielu lekach przeciwbólowych, to przy poważnym bólu głowy czy migrenie zamiast pomagać, szkodzi, nasilając tzw. ból z odbicia. Ból głowy po kawie może pojawić się zarówno wtedy, gdy wypijesz jej zbyt dużo, jak również wtedy, gdy znacząco ograniczysz jej spożycie. Ból głowy po całkowitym odstawieniu kawy może powracać nawet prze kilka tygodni.

Sposoby na ból głowy po kawie

W przypadku pojawienia się bólu głowy po kawie warto przed sięgnięciem po leki, wypróbować metody bardziej naturalne:

  • dużo pij, najlepiej wody niegazowanej, w temperaturze pokojowej, sprawdzają się również herbaty owocowe i ziołowe - z herbaty zrezygnuj, bo również zawiera kofeinę
  • zastosuje oddechowe techniki relaksacyjne
  • więcej śpij i wypoczywaj
  • spędzaj też więcej czasu na świeżym powietrzu

Jeśli jednak okaże się, że sięgnięcie po lek przeciwbólowy jest konieczne sprawdź, czy przypadkiem nie zawiera kofeiny.

Migrena [wideo]

Migrena jest bardzo mocnym bólem głowy, często powracającym. Ból uniemożliwia osobom cierpiącym na migrenę codzienne funkcjonowanie: w pracy, wykonywanie obowiązków domowych. Skąd się bierze migrena?Czym charakteryzuje się ból migrenowy? Posłuchaj naszego eksperta - Joanny Pietroń, internisty z Centrum Medycznego Damiana.

Migrena - czym jest i co ją powoduje?