Jak skutecznie radzić sobie z migrenowym bólem glowy? [Porada eksperta]

Od kilkunastu lat cierpię na migrenowe bóle głowy. Trwają one do 4-5 dni i są to straszne kłucia w skroniach i za lewym uchem lub z tyłu głowy. Praktycznie brałam już wszystkie leki przeciwbólowe, niektóre musiałam odstawić, ponieważ powodowały silne wymioty. Teraz muszę dostać zastrzyk ketonalu - czasem czuję po nim lekką ulgę.

Porada anestezjologa
Autor: Getty Images

Bóle głowy migrenowe powinny być leczone w sposób kompleksowy: leki zapobiegające powstawaniu napadów i leki, które leczą same napady. Takie leczenie powinno być ustalone przez neurologa.

Można też skorzystać z akupunktury, która niekiedy łagodzi lub nawet zapobiega powstawaniu napadów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.