Czy masaż jest dobry na wszystko? Terapia masażem

2012-12-03 16:45 Bartosz Palocha

Masaż relaksuje, rozluźnia mięśnie, redukuje napięcie, stres, bezsenność, ułatwia krążenie krwi i limfy, przyczynia się do dotlenienia komórek, zmniejsza ból i przynosi wiele innych pozytywnych efektów.

Terapia masażem jest powszechnie znana i ma korzystny wpływ na cały organizm. Masaż działa na układ ruchu, skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze, a także na układy krwionośny i chłonny.

Co dzieje się z organizmem podczas masażu?

Pod wpływem masażu naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Masaż przyspiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych, a z drugiej szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Zabieg zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków, a także odpływ krwi. Masaż jest jedną z najskuteczniejszych form stymulacji naturalnej zdolności twojego organizmu do regeneracji i samouzdrawiania. To także jeden z najlepszych, naukowo dowiedzionych i skutecznych sposobów na odzyskanie zdrowia i urody. Sprawne ręce i liczące tysiące lat techniki masażu przyniosą ci ulgę, rozluźnienie i dodadzą sił. Najnowsze badania naukowe dowiodły, że zabiegi takie mogą bardzo skutecznie uzupełniać, a niekiedy nawet zastępować leczenie farmakologiczne czy chirurgiczne. Oczywiście masaż trzeba odpowiednio dobrać do potrzeb danej osoby. Inny jest na silne bóle głowy, pleców albo nóg, stany przemęczenia lub na pozbycie się dodatkowych kilogramów lub cellulitu. Dzięki terapii masażem można pozbyć się stresu i osiągnąć równowagę ciała i umysłu, a dzięki masażowi leczniczemu można pozbyć się dokuczliwych bólów. Taka terapia wzmocni system odpornościowy, złagodzi napięcia mięśniowe i wprowadzi cię w wyjątkowo przyjemny stan.

Kto może wykonać masaż?

Większość osób uważa, że masaż to prosty zabieg, który może wykonać każdy. Nic bardziej mylnego. Aby przeprowadzić odpowiedni masaż, trzeba przejść specjalne szkolenia (ich przebycie poświadczane jest odpowiednimi certyfikatami). W rzeczywistości bowiem masaż przeprowadzony przez nieodpowiednią osobę może okazać się bardzo niebezpieczny dla pacjenta. Może wyrządzić wiele szkód, a nawet doprowadzić do kalectwa. Dlatego, wybierając masażystę, trzeba robić to bardzo ostrożnie. Najlepiej udać się do wyspecjalizowanego, renomowanego ośrodka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
amabasadorka
|

Dla mnie niesamowitym przeżyciem był masaż tantryczny, najpierw chodziłam do nich na masaże lecznicze, masaże bańką itd ale w końcu poczytałam o tej technice masażu, no i naszła mnie pokusa...powiem szczerze mam 40 lat a w zyciu czegoś takiego nie przezyła, polecam ogromnie każdemu ktos się chce na prawde odprezyć, ale tak przed duże O

restek
|

Beauty lux zrobi z tego zakresu szkolenie zawodowe. Nie podejdziecie do tego w odpowiedni sposób, to nie będzie żadnych szans na efekty. Wymaga to ciężkiej pracy i zaangażowania, ale zawód jest w taki sposób do ogarnięcia.

mansa
|

Beauty Lux w Warszawie, tam zaczynałam od szkoleń zawodowych, później dużo praktyki, prób na osobach bliskich i osiągnęłam zadowalające efekty. Do określonego poziomu nie dochodzi się z dnia na dzień, tym bardziej w tym zawodzie, ale warto go wykonywać.

Masaż Kraków
|

Zapraszam do Krakowskiego Centrum Masażu. Oferuje masaże lecznicze (klasyczny, drenaż limfatyczny, sportowy z elementami masażu izometrycznego, terapia zimnem), orientalne (Lomi Lomi, tradycyjny tajski, gorącymi kamieniami, bańka chińską, tajski stemplami ziołowymi) oraz zabiegi kosmetyczne (m.in. peelingi, maski algowe, okłady borowinowe, zabiegi parafinowe, zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe) z dojazdem do Klienta na terenie miasta Krakowa.

Każdy klient aby móc zapoznać się z oferowaną gama usług ma możliwość skorzystania z jednorazowego rabatu w wysokości 50% na wszystkie masaże .

kontakt 508 515 285 lub kontakt@krakmasaz.pl

www.krakmasaz.pl // FB https://www.facebook.com/kr...

kurs masaz tajski
|

Serdecznie zapraszamy na kolejne, cykliczne warsztaty masaży z Azji południowo-wschodniej:

tajski grupa.jpg
Kampinos k Warszawy majowka
- 30.4.2015 stopy 300zl
- 1-3.5 tajski 700zl
Oba kursy 900zl

Krakow Boze Cialo
- 4.6 stopy 300zl
-5-7.6 tajski 800zl
Oba 1000zl

Możliwe kursy prywatne, dojadę do was na miejsce, minimum 2 dni zajec (20h zagarowych).

Kursy w Kampinosie - dla drugiej i każdej kolejnej osoby: tajski 500, stopy 200. Amatorzy: tajski 400, stopy 200.

W przypadku kursów prowadzonych w pozostałych miejscowościach jest zniżka dla dwóch i więcej osób zapisujących się razem: tajski i indonezyjski, zniżka po 100zł za osobe, masaż stemplami ziołowymi i tajski masaż stóp - zniżka po 50zł za osobę.

Powtórka kursów w Kampinosie bezpłatnie (jeśli przychodzisz na inny kurs) lub 50-100zł/dzień. W innych miastach 100zł/dzień.

Zajęcia w Kampinosie: noclegi w jedynkach i dwójkach z łazienką 40zl. Można też codziennie dojeżdzać, można przywieźć psa. Są warunki do pobytu z dziećmi.

Wyżywienie opcjonalne (można też korzystać z ogólnodostępnej kuchni): śniadania, kolacje 15zł, obiady 20zł.

http://massagethai.info