Kuracja Siemionowej na pasożyty. Przepis na oczyszczającą jelita miksturę Siemionowej

2022-09-22 14:03

Kuracja Siemionowej jest modna na całym świecie, gdyż - jak twierdzą zwolennicy tej metody - pozwala oczyścić jelita z toksyn i złogów, a także pozbyć się z organizmu pasożytów bez konieczności stosowania leków. Na czym polega kuracja Siemionowej, co daje i jak ją stosować?

Uśmiechnięta kobieta robi smoothie w blenderze
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Kuracja Siemionowej - na co pomaga?
  2. Kuracja Siemionowej - dla kogo jest przeznaczona?
  3. Kuracja Siemionowej - na czym polega? Przepis na miksturę Siemionowej

Kuracja Siemionowej to popularne określenie metody oczyszczającej, wymyślonej przez Nadieżdę Siemionową, ekspertkę od naturalnego oczyszczania organizmu z patogenów i toksyn. Siemionowa jest członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, prowadzi w Soczi własny ośrodek oczyszczania organizmu pod nazwą Szkoła Zdrowia, jest również autorką wydanej także w Polsce książki "Szkoła Zdrowia - Uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich ".  

Wśród osób, korzystających z metod tzw. medycyny alternatywnej zasłynęła wynalezieniem metody, która pozwala ponoć w naturalny i bezinwazyjny sposób pozbyć się z organizmu wszelkich pasożytów i sprawniej wydalać toksyny.

Nalewki domowe

Kuracja Siemionowej - na co pomaga?

Kuracja Siemionowej w założeniu ma być sposobem na bezinwazyjne oczyszczenie organizmu, przede wszystkim jelita grubego. Jak twierdzi autorka metody i jej zwolennicy, kuracja Siemionowej usuwa z układu trawiennego wszelkie złogi i pasożyty, co w zdecydowany sposób pozwala zredukować wagę, poprawić kondycję, ułatwić przyswajanie składników odżywczych z pożywienia, usprawnić pracę kluczowych narządów, przede wszystkim wątroby, trzustki i nerek.

Efektem kuracji jest też likwidacja zbędnych kilogramów, uporanie się z problemem zaparć, a także zdecydowanie lepszy wygląd i samopoczucie. 

Kuracja Siemionowej - dla kogo jest przeznaczona?

Kuracja Siemionowej, jak twierdzą zwolennicy tej metody, przeznaczona jest dla tych wszystkich osób, które w sposób naturalny i bez konieczności przyjmowania leków chcą zadbać o swoje zdrowie.

Autorka metody wychodzi z założenia, że wiele problemów zdrowotnych, które trapią pacjentów trafiających do szpitali, wynika z zablokowania układu trawiennego przez zalegające w jelitach złogi, a także z obecności pasożytów. Ich wyeliminowanie pozwala na powrót funkcjonować organizmowi jak należy.

Kuracja Siemionowej - na czym polega? Przepis na miksturę Siemionowej

Kuracja Siemionowej jest prosta: polega na piciu trzy razy dziennie przed posiłkami przez miesiąc tzw. mikstury Siemionowej, czyli napoju oczyszczającego. Miksturę Siemionowej najlepiej przygotować na bazie ekologicznych składników.

Mikstura Siemionowej - przepis

Składniki (na jeden dzień kuracji):

Przygotowanie:

  • warzywa wymyj, obierz i drobno pokrój
  • zalej wrzątkiem - wody powinno być tyle, by sięgała ok. 3 cm nad powierzchnię warzyw.
  • przepłucz wodą morele i rodzynki, a następnie dodaj je do warzyw
  • zagotuj i odstaw z ognia
  • poczekaj, aż mikstura przestygnie, następnie dodaj łyżkę miodu i dokładnie wymieszaj
  • przykryj i odstaw na 12 godzin
  • przecedź - napój jest gotowy do picia.

JAKICH WITAMIN I MINERAŁÓW CI BRAKUJE?

Pytanie 1 z 9
Jak określisz swoje samopoczucie?
JAKICH WITAMIN I MINERAŁÓW CI BRAKUJE?