Cytryn pomaga mądrze inwestować

2020-02-06 12:45

Cytryn to kamień ludzi sukcesu, którzy robią interesy i odpowiadają za transakcje finansowe. Sprzyja robieniu majątku, ale również pomaga w problemach zdrowotnych, wzmacniając zdolności regeneracyjne organizmu.

Cytryn pomaga mądrze inwestować
Autor: Getty Images Cytryn to kamień dobrobytu

Spis treści

  1. Cytryn - kamień dla przedsiębiorczych
  2. Cytryn na wzmocnienie ciała

Cytryn (kwarc żółty) to dość rzadka odmiana kwarcu, czyli dwutlenku krzemu. Cytryn jest przezroczysty, ale ma charakterystyczne żółte lub pomarańczowe zabarwienie, które zawdzięcza obecności żelaza w swoim składzie chemicznym.

Cytryn jest bardzo kruchy, dlatego wymaga delikatnego traktowania i pielęgnacji.

Występuje w różnych regionach świata - największe złoża znajdują się w Brazylii, Ameryce Północnej, ale również na Madagaskarze, we Francji, Szkocji i w Czechach.

Nazwa cytryn wywodzi się ze starofrancuskiego słowa citrin - żółty, Grecy nazywają go kitros - cytryna; Rzymianie mówili o nim citrus - drzewo cytrusowe. Obecnie można spotkać się też z jego innymi nazwami - topaz czeski, topaz złoty, topaz fałszywy, topaz Madeira.

W medycynie niekonwencjonalnej i w ezoteryce cytryn jest stosowany do noszenia przy ciele oraz do energetyzacji wody do picia.

Cytryn - kamień dla przedsiębiorczych

Cytryn jest kamieniem, który w ezoteryce uważany jest za talizman ludzi związanych z biznesem i finansami. To kamień dobrobytu. Sprzyja bezpieczeństwu materialnemu i dlatego jest wykorzystywany przez osoby, które chcą poprawić swoje dochody i lepiej o nie zadbać.

Cytryn wpływa pozytywnie na działalność zawodową: pomaga mądrze inwestować, dodaje odwagi w podejmowaniu decyzji finansowych, w kierowaniu przedsiębiorstwem, pomaga w wyjściu z kryzysu finansowego.

Cytryn odpręża i uspokaja, dlatego jest też pomocny w trakcie medytacji.

Talizmany wykonane z cytrynu pomagają jednak nie tylko ludziom sukcesu, ale również tym, którzy dopiero chcą go osiągnąć: sprzyjają koncentracji w pracy, poświęcaniu się swoim zadaniom i pomagają łączyć pasję z zawodem. Wzmacniają motywację, aktywność i wiarę we własne umiejętności, dodają pewności siebie.

Dlatego cytryn jest polecany również osobom, które nie wierzą w siebie, mają skłonność do wycofywania się z podejmowanych decyzji i źle znoszą popełnianie błędów oraz ich krytykę.

Zdaniem ezoteryków, relaks z cytrynem ułożonym na wysokości splotu słonecznego pomaga w chandrze i w momentach spadku nastroju lub w sytuacjach stresowych.

Cytryn na wzmocnienie ciała

Także medycyna niekonwencjonalna chętnie korzysta z właściwości cytrynu. Litoterapeuci wykorzystują kamień oraz wodę, którą był zalany do leczenia dolegliwości związanych z krążeniem oraz nieprawidłową pracą układu limfatycznego.

Zdaniem niektórych, cytryn wspomaga bardzo regenerację organizmu, dlatego przydaje się właściwie w każdej chorobie, jako czynnik wspomagający zdrowienie.

Cytryn jest cenny dla meteopatów, którzy reagują na zmiany pogody - kamień ten łagodzi nieprzyjemne objawy związane z ciśnieniem powietrza czy zmianami frontów pogodowych.

Stosuje się go również:

  • w oczyszczaniu krwi w czasie zapalenia wyrostka robaczkowego
  • w cukrzycy, gdyż stymuluje pracę trzustki
  • w leczeniu dolegliwości żołądkowych (poprawia pracę układu trawiennego)
  • w usuwaniu bólu głowy, zwłaszcza tego o charakterze migrenowym

Cytryn chętnie noszony jest przez kobiety, ponieważ łagodzi zapalenia w obrębie dróg rodnych.

Przeczytaj też o właściwościach innych kamieni:

Uwaga!

Pamiętaj, że sposoby proponowane przez zwolenników metod niekonwencjonalnych nie mają potwierdzenia w badaniach naukowych i nie są zgodne z EBM. Zanim zaczniesz je stosować, skonsultuj się ze swoim lekarzem.