Tamiflu bez recepty? Nie daj się oszukać sprzedającym fałszywe Tamiflu

2014-03-06 8:35

Tamiflu bez recepty w Polsce legalnie nie kupisz, bo lek ten, zawierający oseltamiwir, wydawany jest jedynie na receptę. Do tego tamiflu jest dość drogi. Być może to jest powód, że wciąż pojawiają się ogłoszenia "tamiflu bez recepty".

Tamiflu bez recepty? Nie daj się oszukać sprzedającym fałszywe Tamiflu
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Tamiflu bez recepty: talk i paracetamol
  2. Tamiflu bez recepty: na własne ryzyko
  3. Leczenie grypy [wideo]

Tamiflu bez recepty było w wielu krajach oficjalnie wydawane w 2009 roku, gdy po raz pierwszy stało się głośno o AH1N1. Natomiast fałszywe tamiflu pojawiło się na amerykańskim rynku zaledwie w 10 dni po ujawnieniu pierwszych przypadków świńskiej grypy.

Tamiflu bez recepty: talk i paracetamol

Gdy Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) przebadało kupione w internecie próbki tamiflu okazało się, że niektóre próbki zawierały śladowe ilości tamiflu a były i takie, w których znaleziono jedynie talk i paracetamol. - Nie wiemy, w jakich warunkach te leki zostały wyprodukowane. Mogą zawierać składniki zanieczyszczone, nieprawdziwe lub niewłaściwe dawki substancji aktywnej - powiedziała wtedy Alyson Saben z FDA, kierująca zespołem walczącym z handlem fałszywymi lekami przeciwgrypowymi i stanowczo odradziła kupowanie takich leków z nieznanych źródeł.

Tamiflu bez recepty: na własne ryzyko

Lekarze stanowczo odradzają kupowanie nie tylko tamiflu, ale i wszystkich innych farmaceutyków z niepewnych źródeł. Podkreślają, że w najlepszym razie lek taki po prostu nie zadziała, ale w mniej sprzyjających okolicznościach można poważnie sobie zaszkodzić.

Leczenie grypy [wideo]

W jaki sposób najlepiej wyleczyć grypę? Na to pytanie odpowiada nasz ekspert Arkadiusz Miller, internista grupy Lux Med.

Leczenie grypy