Napar z siemienia lnianego - wspiera funkcjonowanie całego organizmu

2022-01-20 17:14

Napar z siemienia lnianego jest to napój, który świetnie wzbogaca codzienną dietę. Powszechnie znane są wyjątkowe właściwości siemienia lnianego. Te malutkie nasiona lnu mają wiele właściwości zdrowotnych i odżywczych, które można spożywać zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej. Warto postawić na napar z siemienia lnianego. Sprawdź, jak łatwo przygotować siemię lniane do picia!

Napar z siemienia lnianego: wspiera funkcjonowanie całego organizmu
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Jakie ma właściwości napar z siemienia lnianego?
  2. Jak przygotować napar z siemienia lnianego?

Napar z siemienia lnianego zyskuje coraz bardziej na popularności, szczególnie wśród tych osób, które ściśle przestrzegają diety i dbają o zdrowy tryb życia. Te niepozorne nasionka są cennym źródłem wielu składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na nasz organizm.

Poradnik Zdrowie: przyprawy

Okazuje się, że regularne picie naparu z siemienia lnianego przyspiesza metabolizm. Zawiera też substancje, które unieszkodliwiają wolne rodniki, przez co hamują rozwijanie chorób nowotworowych. Ze względu na zawartość witaminy E, napar z siemienia lnianego poprawia też wygląd skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo ten naturalny napój:

  • pobudza perystaltykę jelit
  • poprawia pamięć i koncentrację
  • odżywia i ujędrnia skórę
  • wpływa na budowanie masy mięśniowej

Napar z siemienia lnianego to nie tylko napój dla tych, którzy ściśle trzymają dietę, ale dla każdego bez wyjątku. Z pewnością wzbogaci jadłospis, ale także wyrobi nawyk zdrowego odżywiania.

Jakie ma właściwości napar z siemienia lnianego?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, napar z siemienia lnianego uchodzi za skarbnicę witamin i składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W skład siemienia lnianego wchodzi:

Jak przygotować napar z siemienia lnianego?

Zrobienie naparu z siemienia lnianego zajmuje dosłownie chwilę w ciągu dnia. Siemię lniane można kupić w zasadzie wszędzie. Dostępne jest w naturalnej formie (całe nasiona) oraz mielone.

Podpowiadamy, jak przygotować ten napój krok po kroku!

  1. Wsyp dwie łyżeczki mielonego siemienia lnianego do kubka.
  2. Następnie zalej ciepła wodą.
  3. Odstawić na około 15 minut.
  4. Po tym upływie czasu napar z siemienia lnianego jest gotowy do picia. 

Napój można pić 2 razy dziennie – najlepiej rano i wieczorem. Co prawda ma charakterystyczny smak, który nie wszystkim może pasować. Ale czego nie robi się zdrowia!

Czy rozpoznajesz to zioło?

Pytanie 1 z 7
Te fioletowe kwiaty zawierające olejki eteryczne, które działają uspokajająco to:
Lawenda