Mieszanka lnu i goździków – domowy preparat na pozbycie się pasożytów. Zrób ją sam!

2021-01-04 15:26

Mieszanka lnu i goździków to domowej roboty mikstura, która pomoże wyeliminować z organizmu pasożyty w naturalny sposób. Mało kto wie, że objawy między innymi brak apetytu, zmęczenie, niepokój i zaburzenia snu świadczą o obecności pasożytów. Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować miksturę składającą się z lnu i goździków. Jak ją zrobić?

Mieszanka lnu i goździków – domowy preparat na pozbycie się pasożytów. Zrób ją sam!
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Mieszanka lnu i goździków: jej składniki mają wiele zalet
 2. Mieszanka lnu i goździków: jak przygotować?

Mieszanka lnu i goździków to naturalny sposób na pozbycie się „niechcianych gości” z organizmu. Dużo osób myśli, że pasożyty jelitowe atakują głównie zwierzęta, a tak wcale nie jest. W Internecie można znaleźć wiele wypowiedzi na ten temat, jak na przykład „nie ma ludzi wolnych od pasożytów, są tylko nie do końca przebadani”. Jak zatem te słowa mają się do rzeczywistości?

Mieszanka lnu i goździków: jej składniki mają wiele zalet

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje, że coraz więcej ludzi na całym świecie ma w swoim ciele pasożyty. Są to z reguły pierwotniaki lub robaki pasożytnicze (takie jak tasiemce), które mogą dostać się do organizmu poprzez skażone napoje lub jedzenie. Niemniej niektórzy nawet nie wiedzą, że noszą w sobie pasożyty jelitowe, ponieważ nie wykazują one objawów albo są to objawy, które przypisuje się z reguły innym dolegliwościom. O tym, że mieszkają pasożyty w ciele, może świadczyć:

 • brak lub wzmożony apetyt
 • zmęczenie
 • problemy z zasypianiem
 • uczucie niepokoju
 • nerwowość i rozdrażnienie
 • ból głowy
 • zespół jelita drażliwego i nawracający ból brzucha
 • spowolnione trawienie
 • swędzenie w różnych częściach ciała
 • skurcze mięśni i swędzenie nóg

W przypadku, gdy symptomy się nasilają, warto wybrać się do lekarza na badanie na obecność pasożytów w przewodzie pokarmowym. Jeśli wynik wyjdzie pozytywny, to należy koniecznie zmienić nawyki żywieniowe oraz ograniczyć konsumpcję cukrów i przetworzonej żywności. Wraz z tymi zmianami warto wprowadzić do jadłospisu mieszankę lnu i goździków. Składniki te zawierają aktywne związki przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze, które pomogą pozbyć się „nieproszonego gościa” z organizmu.

Ze względu na zawartość eugenolu goździki są skutecznym wsparciem w leczeniu niektórych zakażeń pasożytniczych np. lambiozy. Ta substancja zapobiega również tworzeniu się skrzepów krwi oraz oczyszcza układ krążeniowo-naczyniowy. Natomiast nasiona lnu są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, błonnika pokarmowego i przeciwutleniaczy, które poprawiają przemianę materii.

Przeczytaj też: Olejek goździkowy - na rany, stany zapalne i nerwobóle

Mieszanka lnu i goździków: jak przygotować?

Właściwości tych dwóch składników przemawiają za tym, żeby przygotować samodzielnie w domu mieszankę lnu i goździków. Wystarczy łyżkę goździków połączyć z 10 łyżkami nasion lnu, a następnie dokładnie sproszkować np. w młynku do kawy lub moździerzu.

Jak już mieszanka lnu i goździków jest gotowa, to można rozpocząć kurację, która pomoże wyeliminować pasożyty z organizmu. Po przebudzeniu naturalny preparat spożywamy w postaci napoju, czyli dwie łyżki mieszanki lnu i goździków wsypujemy do szklanki letniej wody. Kurację warto stosować od 3 do 7 dni. Można ją stosować co trzy miesiące.

Głodówka - jak wpływa na zdrowie?
Sonda
To bardzo ważne!