Wynik testu na COVID-19 można już sprawdzić bez profilu zaufanego. Jak to zrobić?

2022-02-04 9:22

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował na Twitterze o nowej możliwości sprawdzania wyniku testu PCR na COVID-19. Można to już zrobić bez profilu zaufanego, korzystając z formularza zamieszczonego na stronie rządowej.

Wynik testu na COVID-19 można już sprawdzić bez profilu zaufanego. Jak to zrobić?
Autor: Getty Images

Jak poinformował NFZ, obecnie wynik testu PCR w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 można sprawdzić na trzy sposoby.

Pierwszy z nich wymaga zalogowania się na Internetowym Koncie Pacjenta. Sposób ten wymaga jednak posiadania profilu zaufanego lub dowodu osobistego z warstwą elektroniczną (e-dowodu). Można również zalogować się bezpośrednio, za pośrednictwem konta internetowego w jednym z wymienionych na stronie pacjent.gov.pl banków - iPKO lub Inteligo w PKO BP,  Pekao SA,  BOŚ, Paribas, Getin Banku,  Crédit Agricole lub Banku Spółdzielczego.

Druga metoda to aplikacja mobilna mojeIKP, dająca dostęp do niektórych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta - można ją pobrać z Google Play lub AppStore.

Nową możliwością weryfikacji wyniku testu na COVID-19 jest formularz online, dostępny na stronie https://aplikacje.gov.pl/app/med-test/#/test-na-covid

Poradnik Zdrowie: LONG COVID

Ministerstwo Zdrowia podało, że minionej doby wykonano ponad 175,1 tys. testów na obecność SARS-CoV-2, w tym ponad 51,6 tys. antygenowych. Wykryto 54 477 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie od początku epidemii przebadano dotąd 31 033 684 próbki pobrane od 30 377 928 osób.