Żółta wydzielina z pochwy podczas całego cyklu [Porada eksperta]

2016-01-24 11:24 dr n. med. Anna Wilczyńska

Witam, nurtuje mnie pewne pytanie. Otóż podczas całego cyklu (prócz dni w których miesiączkuje) na bieliźnie zauważam żółtą wydzielinę z pochwy, bez silnego zapachu. Miesiączkuję regularnie, nie mam jakichkolwiek innych problemów prócz tej wydzieliny (co 2-3 miesiące odczuwam silne bóle brzucha podczas menstruacji, lecz według ginekologa to nie jest powód do niepokoju, gdyż wyniki cytologii wyszły bardzo dobrze). Muszę codziennie używać wkładek, co bardzo mnie denerwuje, lecz może wszystkie kobiety tak mają? Pozdrawiam.

Wydzielina z dróg rodnych zazwyczaj jest przezroczysta lub biaława i bezwonna. Żółty kolor może świadczyć o infekcji. Czasami może nie być dolegliwości. Najlepiej proszę udać się do ginekologa, by wykonał posiew w kierunku bakterii i chlamydii.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

dr n. med. Anna Wilczyńska

Doświadczony lekarz ginekolog-położnik, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, autorka licznych artykułów medycznych w czasopismach naukowych i współautorka rozdziałów książek medycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, posiada certyfikat umiejętności USG PTG i kolposkopii. Zajmuje się diagnostyką hormonalną, prowadzeniem ciąży, leczeniem chorób dróg rodnych kobiet, wykonuje USG ginekologiczne, piersi i płodu, także USG płodu 4D. Obecnie pracuje w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE